| Morenastyle a întrebat:

Am o problema. Ieri mi-a venit menstruatia. big grin
mai pot sa ma duc la biserica sa trec pe sub masa, sa ma spovedesc si sa ma impartasesc in starea asta?
multumesc.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu, daca ai menstruatie, nu poti intra in biserica.
Sper ca te-am lamurit. O zi buna!

| MaeRi a răspuns:

Nu, daca esti pe stop nu poti intra in biserica indiferent de sarbatoare sau ce vrei sa faci, sau sa asisti doar.Insa uni zic ca da alti ca nu, dar majoritatea zic nu.

| Kimy_8371 a răspuns:

Buna, nu cred ca mai poti merge. Eu am auzit ca daca esti pe stop nu ai voie sa intri in biserica dar na fiecare cu parerea lui. Am pus si o intrebare cu ceva timp in urma, despre chestia asta suna cam asa,, De ce nu pot intra femeile in Biserica daca sunt pe stop?". Poti sa intri pe profilul meu si sa cauti aceasta intrebare si sa te uiti.

| dulcykaLy a răspuns:

Nu, nu poti intra in biserica, doar daca te duci si vorbesti cu popa sa iti faca el o rugaciune sau ceva si atunci poti

| Unffox a răspuns:

Cat timp esti in timpul menstruatii si sangerezi, nu ai voie -.-" Nimic! Nici sa intri la slujba...

Nasol... no?

| Leaflets a răspuns:

Sigur ca da! Ce legatura are asta cu Biserica? Ai grija sa nu te patezi, foloseste un absorbant bun pentru ca va dura cevawinking

| DiDu_7700 a răspuns:

Nu! Cica este pacat! Dar, eu daca as fi, m-as duce...conteaza sarbatoareabig grin