| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, ați făcut vreodată sex neprotejat în perioada menstruală iar partenerul să ejaculeze în voi?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Multe femei au libidoul cel mai ridicat in perioada menstruala astfel ca in aceasta perioada resimt cea mai puternica dorinta sexuala.Foarte multe femei observa ca libidoul lor creste la menstruatie, acesta datorandu-se schimbarilor hormonale firesti din aceasta perioada. Cresterea dorintei sexuale apare in general in cazul femeilor care iau pilule contraceptive.Sexul la menstruatie poate sa scurteze durata ciclului menstrual, intrucat spasmele musculare produse de orgasm faciliteaza eliberarea fluxului menstrual in cantitate mai mare.Sexul la menstruatie poate sa scurteze durata ciclului menstrual, intrucat spasmele musculare produse de orgasm faciliteaza eliberarea fluxului menstrual in cantitate mai mare.Sexul din timpul menstruatiei insa poate facilita si expunerea la principalul pericolcare este posibilitatea crescuta de contactare a bolilor cu transmitere sexuala, sau dezvoltarea de infectii fungice. Mediul vaginal este mai putin acid in timpul menstruatiei, motiv pentru care exista posibilitatea dezvoltarii mai rapide a infectiilor fungice, cand sexul este practicat in timpul menstruatiei.De asemenea deoarece probabilitatea realizarii unei sarcini in aceasta perioada fiind foarte mica de doar 3-5 % foarte multi care nu folosesc prezervativul isi pot satisface placerea dea ejacula in vagin.

2 răspunsuri:
| Klandestin a răspuns:

Nici atunci nu te mai poti opri?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Klandestin):

Esti mult prea tanar si fara experienta de aceea ma multumesc sa te informez ca foarte multe femei au libidoul ridicat doar in perioada menstruatiei. In restul ciclului menstrual dorinta lor de sex scade considrabil ajungand in situatia ca in multe cazuri pentru ele sexul sa devina ceva neplacut sau chiar sa le povoace repulsie.