| Nutella123456789 a întrebat:

Fetelor am o problema care nu imi da pace.Acum 5 zile m-am epilat cu lama si m-am iritat si au ramas bubitele acelea.Azi am vrut sa ma epilez cu crema dar ma ustura foarte tare si am indepartat-o de pe picior.Cu ce sa ma epilez atunci in afara de ceara?sad.

Răspuns Câştigător
| popescumariana81 a răspuns:

Faci o mare greseala scumpo!sad
NU TE MAI EPILA CU LAMA SAU CU CREMA!
Ai vazut si tu care sunt efectele negative plus ca firul de par iti creste foarte repede si nu arata deloc bine pe piciorul unei fete sa aiba bubite si sa fie iritata.Sunt mai multe solutii foarte eficiente.
1.EPILATORUL.Il poti gasi in orice magazin de electreice eu iti recomand marca Philips pretul acestuia poate merge de la 1500 lei pana la 700. Dar unul bun ar fi in jur de 4500 lei.
2.BENZI CU CEARA RECE. Se pot gasi in orice supermarket, farmacie si sunt diferite marci cele mai bune si la un pret avantajos sunt SESU care costa doar 8, 5 lei si sunt 12 benzi.Firul de par se rareste si creste cam in 3-4 saptamani.
Dar mai este si epilatul la salon.Plus ca nu esti in dezavantaj deloc dimpotriva pretul ajunge tot acolo iar durerea este mai mica deoarece esti epilata cu un specialist iar un epilat lung (pe ambele picoare) este in jur de 25 de lei.
Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Vasi_2046 a răspuns:

Si unde e legatura cu categoria "Dragoste si sex", e vreun fetish aici si nu-l vad?laughing

| ILoOveYoux3 a răspuns:

Si eu ma iau cu lama si imi apar bubite si in plus eu am si pielea uscata si va dati seama. De obicei dupa ce ma iau dau cu o crema, ulei special ceva de genul dar oricum nu este bine sa te iei cu crema sau lama. Eu am incercat si cu aparatul de epilat dar mai sus de genunchi nu suport : (.