| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, ce temeri aveti inainte de a incepe o relatie sexuala?
Faptul ca forma labiilor poate sa fie diferita, nu asa cum e normal poate sa schimbe parerea partenerului despre tine?
Ma refer si la durere, ce defecte poate vedea partenerul in acea noapte si ce poate comenta, ce conteaza mai mult in acel moment?
La mine eu cred ca defectul cel mai mare care poate fi vazut este ca forma la labia mica este lasata in jos si e de culoare cafenie inchis, dar restul e de culoarea pielii alba, si cam face vizibila diferenta asta, si ma cam jenez sa-mi incep viata sexuala.
Fara critici, multumesc.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca-ti faci prea multe probleme despre exteriorul organelor noastre genitale!
Te asigur ca partenerul nu va observa nimic ciudat, va fi atat de preocupat de erectia lui si de satisfactia lui, ca nu-i pasa daca ai o pasarica grasa, sau slaba, o labie mai lunga decat alta sau ca este pielea un pic mai inchisa la culoare, maia les ca la ei este taman la fel, organele genitale au vizibil culoare mai inchisa decat restul pielii.
Mai problematic va fi daca, baiatul are un cuc prea mic si ii va fi lui rusine sa-l arate, sau se va termina in cateva secunde, cum este de asteptat pentru primele dati, cat despre satisfacut sexual, este extrem de greu, ceea ce ii va da lui oricum bataie de cap si stres.
Dar crede-ma, cel putin pentru primele 10 dati, nu va observa nimic anormal la tine, iti creezi probleme, acolo unde nu sunt!

Răspuns Apreciat de Editori
| 90210 a răspuns:

Pentru mine in principal a fost frica de a sangera. Durerea hai, asta e se mai intampla, dar eram speriata ca o sa sangerez. Din fericire nici nu m-a durut si nici nu am sangerat. Partenerului tau trebuie sa-i pese de tine si sa te ajute sa te relaxezi. Trebuie sa fii suficient de "uda" ca sa spun asa incat sa nu te doara prea tare. Eu am simtit ceva ca niste mici intapaturi pentru ca intrarea in vagin era extinss pentru prima data, dar in rest totul a fost okay. Parerea mea e ca ar trebui sa iei un lubrifiant cu tine in orice caz deoarece face lucrurile sa...alunece mai usor daca intelegi ce zic :))
Nu face sex doar pentru a pus presiune pe tine prietenul tau. Fa doar daca asta iti doresti cu adevarat. Cat despre labii...nu cred ca exista vreun barbat cara sa fie in pat cu o femeie si sa spuna "Nu fac sex cu tine! Ewwww! Ce labii urate ai!" Hai sa fim seriosi! Asta n-o sa se intample. Fiecare are parti genitale diferite. Nu exista 2 pesoane identice.
Daca ai complexe ca esti mai slaba sau mai grasa stai fara grija. Iubitul tau (sau cu cine vrei tu sa te culci) te-a vazut cum arati si nu cred ca vazandu-te dezbracata va face vreo diferenta. Dar daca ai complexe, in loc s-o faci cu lumina stinsa, parerea mea e sa aprinzi o veioza ceva. E ciudat s-o faci in bezna totala! Cel putin mie mi se pare foarte aiurea :))

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Definiția cuvântului „normal" în domeniul organelor genitale este foarte largă... ce îmi place mie poate să fie urât altora și invers. Așadar, nu mai te stresa. Oricum, doar un dobitoc s-ar apuca să facă iubitei critică de artă în prima noapte de dragoste...

| Freya1 a răspuns:

Pe vremea mea laughing...
Mie imi era frica daca nu este persoana potrivita, daca vrea doar asta, ce o sa se intample dupa...nici nu imi trecea prin cap de ce forma am...

| OldSoul a răspuns:

Nu-ti bate capul aiurea.
Nici barbatii nu sunt asa "perfecti" la capitolul asta laughing

Pana la urma, acele zone sunt mai mereu acoperite de haine, nu cred ca exista un idiot atat te mare incat sa aiba o problema cu labiia ta.