| Ando1dul a întrebat:

Fetelor cum alegeti de obicei partenerul? Ce va place la un baiat(fizic si psihic)? Cum trebuie sa arate barbatul ideal pentru voi si as mai dori sa stiu daca aspectul fizic este foarte important?

8 răspunsuri:
| Tmcn a răspuns:

Psihic, sau ca atitudine : să fie amuzant, să nu fie genul care te stresează pe temă sexuală, să ai ce discuta cu el în general.
Fizic da, trebuie să arate bine, însă să arăţi bine nu înseamnă să te încadrezi într-un tipar. Cand cineva spune că preferă blonzii cu ochi albaştri nu înseamnă că numai ăia arată bine, e foarte posibil să întâlneşti asemenea blond cu ochi albaştri şi să fie supraponderal. atunci parcă nu mai e aşa atrăgător, nu? Deci chestia cu fizicul nu trebuie să fie un tipar.

| tremuriciiuliana a răspuns:

Buna partenerul fiecare si-l alege dupa chipul si asemanarea ei.As vrea doar sa punctez un lucru foarte important aspectul fizic nu conteaza.De la batrani stiu un lucru degeaba e papusa pe dinafara daca inauntru este un om foarte urat.

| Vix999 a răspuns:

Il aleg dupa comportamentul lui fata de mine, dupa gusturile in comun (sau lipsa lor), capacitatea lui de a ma face sa rad ...si evident si dupa chimia fizica happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca barbatul ideal nu exista dar, exista acea persoana cu care sa te intelegi. Sa fie prezenta acea scanteie care te face sa realizezi ca ai gasit persoana. Totusi aspectul fizic conteaza mai putin sufletul, e cel important. Si in final consider ca fiecare fata isi va da seama daca se afla sau nu cu partenerul..ideal.

| Cleopa a răspuns:

Pentru mine aspectul fizic nu este foarte important; eu chiar nu caut baieti frumosi pentru ca ei sunt foarte orgoliosi, iar eu urasc orgoliul prea mare la un barbat. sufletul conteaza cel mai mult

| Adelyn24 a răspuns:

Dupa cum vad majoritatea scriu ca nu conteaza aspectul fizic, mi se pare o minciuna toate fetele sunt obsedate dupa tipii smecheri si de tot felul de prosti care arata bine!

| Vallerie a răspuns:

Cred ca un baiat ideal ar trebui sa fie respectuos si atent cu tine. Sa te inteleaga din priviri si sa poata recunoaste minciuna'' Sunt bine''. De asemenea ar trebui sa fie prietenos si sa ii lipseasca agresivitatea! As dori sa iti zic ca aspectul fizic nu prea conteaza. Oricum un baiat perfect ar trebui sa fie inalt slab cu o frizura foarte draguta!

| Adryanadumitrueu a răspuns:

Bai..pai pentru mie conteaza 90% gandirea..si mai ales trecutul persoanei (de exemplu daca are un trecut cu greutati chiar imi dau seama cat de puternic poate fii sa treca peste. daca nu.e ok si asabig grin)..Si aspectul fizic..conteaza..dar nu prea mult.big grin