| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, cum ati reactiona daca treceti pe langa un strain de varsta voastra si acesta incepe sa va sarute? big grin

va place sau ii dati o palma?

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Și eu cred că ești, da.

18 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai impresia că unei femei i ar placea sa fie agresată sexual?

| vlllaaddd a răspuns (pentru suntserios):

Dar daca ar fi barbat si o femeie l-ar agresa sexual, ce zici? i-ar placea?

| suntserios a răspuns (pentru vlllaaddd):

Agresiune sexuală nu ar trebui sa placă nimanui. Doar că fizic bărbații se pot apăra mai ușor și nu devin vulnerabili

| Violleta2022 a răspuns:

Un sut direct in boase, cu genunchiul bineinteles, si-l pun la pamant!

| dullcat a răspuns:

La ultima verificare, chestia asta se numeste abuz.Tie ti-ar conveni sa te sarute cineva random? Nu cred.Traim intr-o societate si trebuie sa avem bun simt, respect pentru spatiul personal al altora, nu sa facem astfel de gesturi intime.

| vlllaaddd a răspuns (pentru dullcat):

Daca ar fi fata mi-ar conveniibig grin

| dullcat a răspuns (pentru vlllaaddd):

Da, sigur. Vorbesti in necunostinta de cauza.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu pot să cred câți idioți mai sunt care încă au impresia că agresiunea, hărțuirea sexuală pot vreodată fi plăcute sau că violul e din cauza femeilor.

| vlllaaddd a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nu crezi ca esti putin cam stresata? happy

| J0B0MAT a răspuns (pentru vlllaaddd):

Nuhappy

| vlllaaddd a răspuns (pentru J0B0MAT):

Eu da big grin

| J0B0MAT a răspuns (pentru vlllaaddd):

Și eu cred că ești, da.

| VoidEternal a răspuns:

Cum dracu' ar putea să-ți placă așa ceva?

| vlllaaddd a răspuns (pentru VoidEternal):

Pai uite asa simplu))

| haileewatson a răspuns:

Se numeste agresiune sexuala

| vlllaaddd a răspuns (pentru haileewatson):

Si nu ti-ar placea?

| Ka0ru a răspuns:

Cred ca fetele i-ar **** una libidinosului.

| ZappyTv69 a răspuns:

Sexual harassment.
Crede-ma nu ți-ar plăcea.

| NinjaLegendMan a răspuns:

Salut, domnul anonim. Intrebarea ta este una la care si un copil ar putea sa raspunda. Desi sunt baiat, am sa-ti raspund si am sa-ti explic cum stau lucrurile.
Asa ca, logic ca nu i-ar placea unei fete sa fie sarutata de un strain. Cum poti sa crezi asa ceva? Poate te-ai uitat tu la lucruri urate pe internet si ai vazut asa ceva, dar realitate e alta dragul meu. (P.s daca urmaresti lucruri murdare pe internet, fugi cat poti de ele, sunt un drog care iti strica toata tineretea si mintea. Ele iti dau o fericire pe moment, dar te distrug cum nu-ti dai tu seama. Vei fi ca un "om culcat in mijlocul marii (fara viziune), ca un om culcat pe varful unui catarg (fara putere). M-a lovit, dar nu ma doare!(Te obisnuiesti) M-a batut, dar nu simt nimic! Cand ma voi trezi? Mai vreau.(te controleaza)(Prov 23:34-35).

O asemanare interesanta care am citit-o undeva ar fi ca Barbatul este simbolul puterii,Femeia este simbolul frumusetii.
Cu o fata trebuie sa te porti ca un gentilman, fie ca este mai tanara, fie ca este mai in varsta, chiar daca ti se pare ca nu ai nimic de castigat, sa stii ca a fii bun nu te costa nimic! Sa nu fii pe interes, sa te joci cu fetele cum iti place si dupa sa le lasi, au si ele sentimente, au si ele dorinte, daca stii ca nu-i ceva serios, nu le amara viata pentru placerea ta de a fii "jmecher". Sa nu fii un barbar, care te comporti cu o fata ca si cum ar fi un baiat oarecare. Trebuie sa intelegi ca suntem diferiti, este o carte care ti-o recomand si anume "Barbatii sunt de pe marte, femeile sunt de pe venus" de John Gray. Aici arata clar diferenta, cum multe lucruri femeile le percep diferit fata de barbat, si invers. De exemplul, barbatul crede ca daca aduce multi bani in casa ar face femeia fericita. Dar din contra, femeia asteapta sa ii se arate afectiune si sa fie iubita ca sa fie fericita.
Iti inteleg impulsurile tale de Fat-Frumos care vrea sa se atinga de fata, acestea trebuie controlate pana la casatorie. Sa nu fii manat de acestea si sa urmaresti doar astea, fara sa urmaresti mai intai calitatile, modul de gandire si dorintele ei. Ma gandesc ca ai vrea sa ai o viata fericita cu viitoarea ta partenera.

Pentru ca sa iti alegi o fata buna cu care sa traiesti toata viata, uite sfatul meu. Sa nu te uiti numai la exterior, conteaza si el intr-o oarecare masura, dar cel mai important este interiorul, sa vezi daca este o fata inteleapta, sa stie cum sa vorbeasca, sa vezi comportamentul ei si limbajul ei.

Am zis toate aste nestiind ce varsta ai, sau daca esti casatorit. Dar daca poti sa le urmezi acolo unde esti, iti garantez ca ai sa duci o viata fericita. Daca ai ceva intrebari, nu ezita sa mi le adresezi, te voi ajut cu mare drag daca pot!
P.s Iti recomand sa citesti Proverbele din biblie, contine informatii foarte pretioase, si te ajuta sa gasesti adevarata fericirea in viata si totodata sa te feresti de capcanele vietii! Uite un link :"https://ebiblia.ro/app/index.html? ebiblia#read/vdcc/Prov/1/1".
P.s 2. Iti recomand toata biblia sa o citesti, ea este sensul vietii, si este foarte adevarata! Iti spun din experienta.