| LoOran_1745 a întrebat:

Fetelor, v-ati casatorii cu un turc? De ce da/nu?happy

8 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Depinde.Daca e unul traditionalist, cu siguranta nu.Nu imi arde de vreun harem, de reguli si restrictii raportate strict la persoana mea si alte minuni, ca sa nu mai vorbim de religie.Nu cred ca as fi in stare sa fac asta.
In schimb,daca e deschis la minte,fara ganduri legate de traditii si alte de astea, da, probabil.Desi,pe mine nu ma prea incanta ideea casatoriei...

| andrada a răspuns:

Eu da...adc daca il iubesc si ma iubeste nu vad dc nu. Ce are daca e turc? eu mas casatorii cu el, dar momentan imi place de un baiat din scl mea

| PussicatDolls a răspuns:

Draga,stii,in Turcia exista acea traditie numita "Cutuma".:-)Aceasta traditie este respectata cel mai mult de cei care locuiesc in Van sau Istambul(cel mai mult in Vestul Istambulului).Eu una daca el nu ar fi traditionalist, m`as casatori cu el.Pt ca, cunosc si putin limba turca.Si daca il iubesc si ma iubeste de ce nu?
Eu iti doresc multa sanatate si numai bine!big grinbig grin
Pa`Pa!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

M-a cerut unul de nevasta cand aveam vreo 21 de ani, dar am refuzat politicos, barierele lingvistice erau ucigatoare, era incredibil de gelos si se supara cand apaream ca o floare in fusta scurta. Ah si nu m-ar mai fi lasat sa muncesc, iar la mine, asta pur si simplu nu se poate.
Prin prisma jobului, am mai cunoscut barbati de nationalitate turca si jur ca nu stiu de ce, am un sentiment ciudat in prezenta lor, am senzatia ca nu ii pot intelege si ca ascund in permanenta ceva. E doar parerea mea, sper ca nu te vei simti lezata.
Toate cele bune si sanatate!

| YoungHomie a răspuns:

Turc?laughing pei probabil no sa ma inteleg cu el. daca e turclaughing

glumeam

sincer nu cu un englez sau american dalaughing dar prefer roman sa fiebig grinlaughingacu depinde de fiecare persoana daca chiar il iubeste pe barbatu respectiv indiferent de origine poate

| LoOran_1745 explică:

Sunt casatorita cu un turc si am si 1 baiat cu el, si e ok happy Credeam ca v-ati dat seama din poza...

| LoOran_1745 explică:

A si nu-mi plac traditionalele baclavale, nu le mai suport happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai s te saturi intr-o zi s porti baticu ala p cap