| anonim_4396 a întrebat:

De ce te ai casatorii?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vai, ce glumeață ești!
Stă în natura umană căsătoria, omul nu este plămădit de a trece prin viață singur, etc.
Pa, pa.

11 răspunsuri:
| Acadeeeaa a răspuns:

Eu m-as casatori pentru a avea pe cineva langa mine ( o persoana de sex opus), care sa ma iubeasca, sa tina la mine si pentru a avea unul sau 2 bebelusi:*.

| Allrc24 a răspuns:

Pentru iubirea sincera dintre cei 2 si pentru ca sexul in afara casatoriei e pacat grav

| Allrc24 a răspuns:

Pentru iubirea sincera dintre cei 2

| Jigsaw a răspuns:

Lol'd : Bastet, Mirela.

| Zaika_7941 a răspuns:

Pentru a fi impreuna mereu cu persoana iubita, pentru ca in 2 viata e mai frumoasa (cei drept nu in toate cazurile)...pup

| LittleDrop a răspuns:

Pentru ca il iubesc.

| Jeremy1 a răspuns:

"Stă în natura umană căsătoria, omul nu este plămădit de a trece prin viață singur"

Dar ce, daca nu se casatoreste inseamna ca sta toata viata singur? Casatoria este unul dintre cele mai irationale lucruri posibile. E exact acelasi lucru cu a avea o relatie normala, numai ca se complica extrem de mult lucrurile din punct de vedere legislativ si financiar. Pur si simplu timp si bani aruncati pe geam pentru a gadila un orgoliu tampit.
Cuplul Brad Pitt-Angelina Jolie e cel mai bun exemplu. Ei nu s-au casatorit si au o familie fericita si fara scandaluri, plus o relatie de durata.

| Marghioalaa a răspuns:

De mere

| Bastet a răspuns:

şi întrebarea mea pentru concurenţi este:6 cai frumoşi.

| Mashiro a răspuns:

Pentru a avea o familie

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

La multi ani si tot ce vrea sufletul tau!winking Fundita?