| pufulik a întrebat:

Fetelor, voi ce marca de anticonceptionale folositi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BMW, Mercedes, Audi, Citroen, Opel, Renault, Nissan, Mazda... si lista poate continua laughing

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fetele deştepte folosesc pilule care sunt date în urma controlului medical ginecologic nu intră în prima farmacie şi cere pilulele care le aude cel mai frecvent de la alte fete!
Nu folosesc bombe hormonale, sunt şi alte metode care nu au reacţii adverse.
Pa, pa.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu se iau dupa recomandarea altora, dat fiind ca oragnismele sunt foarte diferite!

Daca le iei asa, risti grave dezechilibre hormonale, sau ingrasare, sa-ti apara mustati, greturi, etc!

Du-te neaparat la un cabinet de planning familial, unde, dupa consultatie si anamneza, poti primi gratuit daca esti eleva sau studenta!

| OanaG a răspuns:

Nu iau anticonceptionale!

| Fifylici a răspuns:

Foloseam Yasmin acum am facut o pauza.

| ina88 a răspuns:

Yasmin

| ana_3219 a răspuns:

Am fost la un medic ginecolog. fara nici un fel de test, de intrebari sau alte chestionare mi-a zis...anticonceptionale Jeanine! sunt cam scumpe (in jur de 35 lei) dar stiu multi doctori care le recomanda.

| andreea_9925 a răspuns:

Buna cel mai bine e sa mergi la un cabinet de planing familial acolo sunt si mai ieftine si te ajuta cu foarte multe informatii despre medicamente si modul de administrare sau la un ginecolog