| anonim_4396 a întrebat:

Fetite imbecile, baietei tembeli, copii fara urma de cunostinte in ale sexului... Copii care se tem sa discute cu parintii despre problemele pubertatii, si ale adolescentei... Bai copii tampiti, intrebati-va parintii! Spuneti-le ce va apasa, ce va doare, ce curiozitati aveti legate de viata sexuala. Ce mama dracu' de parinti aveti? Retardati? Ce educatie va fac ei acasa? Cum va pregatesc ei pentru viata asta de rahat? De ce puneti intrebari foarte usoare pe site, cand sunteti la un click distanta de site-urile de specialitate? Sunteti imbecili din nastere?
Bai lume, este asta momentul, in care putem lasa gravida orice proasta de 12 ani, cu curul fain si tate apetisante, fara sa fim trasi la raspundere penal? Este asta momentul in care tara asta se va umple de copii nascuti DIN PROSTIE, iar astia vor fi viitorul tarii? Cine trebuie omorat cu pietre pentru asta?

19 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cinci intrebari sub intrebarea ta este intrebarea unei asemenea fetite imbecile "La ce varsta ar trebui o fata sa faca sex? Dupa cum credeti voi.Nu vreau sa aud 20+(ca deja la 20 e baba n-o mai f nimeni).Si ce este ala col uterin(boala)?"!
Doar sa o scriu am avut nevoie de tot calmul posibil.Ca sa raspund la o asemenea intrebare ar trebui sa devin catatonica,altfel n-as putea!
Realizezi ca nivelul educatiei sexuale este mult sub zero si,al educatiei in general este jalnic!
In aparenta, toti copii sunt buni, scoala isi face datoria si parintii isi cresc copii cat pot mai bine.Toate astea sunt praf in ochi,baloane de sapun,un mijloc de a ne ascunde capul in nisip ca strutul.
Parintii,prea ocupati si acriti de lupta zilnica pentru supravietuire,se multumesc sa intrebe despre absente si notele de la scoala,fara sa le mai treaca prin cap ca copilul lor "cuminte" are si organe sexuale,sani care se dezvolta,ciclu care vine sau nu vine,voce ingrosata sau primele tuleie!
Nu ii intereseaza,nici prin cap nu le trece ca ar trebui sa discute cu copii lor despre asemenea lucruri,in cel mai bun caz le reamintesc "sa fii cuminte,sa nu ne faci de ras",fara sa dea vreun amanunt despre ce "cumintenie" ar putea fi vorba si in ce fel anume ar putea fi facuti "de ras"! Copilul intelege instinctiv ca discutia nu poate merge mai departe si se refugiaza in parerile prietenilor,in cautarile pe net(care au rabdarea),in intrebarile dobitoace puse pe TPU,etc.
Se duc la scoala nu pentru a acumula cunostinte ci pentru a face cunostinte!
Par elevi buni, se prefac ca invata si te-apuca plansul, sau rasul in fata greselilor gramaticale pe care le fac.Copii care nu stiu SA SCRIE in propria limba! Sa le ceri sa stie elemente rudimentare de anatomie e prea mult!
Copii batrani de la 12 si 13 ani,infatuati si infumurati,complet nepregatiti pentru viata!
Copii nascuti DIN PROSTIE, de parinti care in afara unui trai decent nu le pot oferi si o educatie pe masura!
Parinti care nu stiu, nu pot sau nu vor sa fie parinti!
Cine trebuie omorat cu pietre pentru asta?

Abh
| Abh a răspuns:

Este tara unde copile de 14 ani fac copiii si nimeni nu anunta Protectia copilului.

| lolly a răspuns:

Ai intr-un fel dreptate, poate esti prea dur cu insultele adevarate.Pe siteurile de specialitate e prea mult de citit si ii dor ochii asa ca trec direct la subiect.Da e adevarat o sa ajungem ca si chinezii daca continuam in halul asta, ne inmultim ca... ma roglaughing

| Klepto a răspuns:

TPU este raiul nebuletinatilor infranti de lene si comoditate. Prefera sa scrie o intrebare si sa verifice cateva ore raspunsurile in loc sa foloseasca google FFS!

"Cum sa vorbesc cu mami si tati despre asa ceva? Ei sunt demodati si au o gandire comunista, daca intreb asa ceva sigur n-o sa ma mai lasa pe afara cu puiu meu, o sa ma tina-n casa ca sa fie ei siguri ca n-o sa fac sex decat in noaptea nuntii, asa cum se obisnuia pe timpul brontozaurilor, adica de pe timpul lor.Prefer sa vorbesc cu niste necunoscuti cu care ies pe afara."

Acuma ma astept ca niste nebuletinati sa se transforme in"Keyboard Warrior" si sa raga si la intrebarea ta si la raspunsul meu, ca i-am ofensat.

| NickiMinaj a răspuns:

Adevarul e ca multi parinti sunt retardati, doar nu crezi ca generatia asta detine brevetul pentru copiii nascuti din prostie.
cat despre omoratul cu pietre... sunt deja prea multi. iar daca nu-ti place raspunsul asta : evident BASESCU!

| liviu42 a răspuns:

Degeaba. si eu am pus ceva in discutie despre aceasta problema si m-am trezit cu raspunsuri de tot rahatul, una m-a facut ca sunt frustat ca ce sunt fetele mele.etc. Asta este Romania o tara de tot.ce am ajuns.

Răspuns utilizator avertizat
| nekokami a răspuns:

Cu pietre probabil nimeni.totusi in momentul in care citesi intrebarile si RASPUNSURILE la anumite intrebari puse de copii intre 11-18 ani iti vine sa spargi calc.de nervi.ex:e pacat sa te masturbezi?¿raspbig grinA, ca te vede d-zeu si in plus iti omoara neuronii! jalnic! daca intrebi de avort, esti o c.rva si iar te bate d-zeu! daca iti incepi viata sexuala la 15 ani ti se face vaginul "ca o galeata" ma rog.desi suntem in sec XXI parca am ramas naibii intr-al x-lea

| secsilicioasa a răspuns:

Tu! Daca nu ai parinti cu care sa comunici pentru ca ei sunt de moda veche nu inseamna ca sunt retarzi singurul ___R esti uh daca asa crezi. Daca uh ai avut parinti comunicativi Bv tie. Felicitari.dar prin a jigni pe toti ceilalti e o forma primitiva asa ca...oh go on laughing hai Bafta!

| Needle a răspuns:

laughing Buna intrebarea OARE CINE. Unii chiar nu constientizeaza ce fac si care sunt urmarile.Dar unii o fac din curiozitate (cam mare curiozitatea asta) laughing

| Zazu a răspuns:

Ne ducem de unde am plecat ieri, in societatea de azi se cer alte valori.In societatea de azi razbati cu maneaua si indolenta, ca asta e adevarul.Cum poti cere tu educatie,cand cu asa zisa educatie nu se poate face nimic? Zilele trecute am recitit Jurnalul de Eliade,prima oara l-am citi in clasa a VIa si ma intrebam cat de imbecil poate fi considerat un copil, pentru ca in clasa a VIa poate citi Eliade! Cum pot cere eu unui adolescent din ziua de astazi sa citeasca Delirul lui Preda, daca el este exclus din cercul de prieteni pentru ca nu asculta manele in masina? Ptr ca nu aduce mobilul la scoala?(daca eu am mobil si nu.l duc la scoala- colegii cred ca nu am mobil?)Ptr ca nu face sex la 15 ani? Cei omorati cu pietre(si ma includ aici)ar trebui sa fie parintii, educatia pana la 7 ani este indispensabila.
Greece are dreptate,parinti care nu vor sa fie parinti,mai au importanta motivele? Saracia nu este o scuza, nici lipsa timpului, nici ritmul vietii.Cum dracu sa ia plodul bacul daca el sta la cules flori pe FarmVille? pe TPU, Facebook etc.Cum dracu sa nu-l intereseze pe copil frivolitatea daca o are la indemana la fiecare pas si,culmea, sub indrumarea celor mari?! Caracterul virtual nu reprezinta spuma tarii, sper din toata inima.

| Zazu a răspuns:

Vad raspunsurile si ma minunez, toata lumea se simte jignita pentru ca e trimisa la site-uri de specializare, acolo unde nu se incurajaeaza moravurile usoare.Vezi tu, una e sa te manance si alta e sa te doara!

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Ti-am adaugat intrebarea la favorite, si iti dau si nota 10 pentru intrebare.

| danny15 a răspuns:

Si cred ca tu ar fi trebuit sa fi omorat cu pietre

| UtzZza a răspuns:

""Cine trebuie omorat cu pietre pentru asta? ""
parintii. apoi copii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In ce calitate, si cu ce grad, vorbesti tu in halul asta thinking
Cine trebuie omorat cu pietre, eu zic ca tu o sa fi acela din clipa in clipa laughing.

Si care sunt acele intrebari usoare de care vorbesti tu?
Si apropo, asta e site'ul! Punem intrebari la care primim raspunsuri.
Ok, daca se trezesc inteligente care intreaba " Sunt gravida daca m-am masturbat cu lingura? " si inteligenti care nu au linia la ei la ora de geometrie dar o au cand e timpul sa isi masoare penisul, asta e partea a doua.
Dar din moment ce un utilizator posteaza o intrebare cu seriozitate neavand cunostinte nu vad problema.
Apropo tu zici sa intrebe parintii si dupa de site'uri, te hotarasti te rog frumos?
Si cred ca este util sa auzi pareri diferite!winking
Si parintii sunt de vina pentru ca nu ii invata pe copii despre protectie, sex si alte derivate ale subiectului. Copii ar trebui sa fie invatati de la 9 ani, dar fiind parinte bineinteles ca nu vezi lucrurile asa! Vrei ca copilul sa nu aiba treaba cu viata sexuala pana nu termina liceul, uneori facultatea.

Si te mai intreb o data, cine naiba iti da tie dreptul sa vorbesti in halul asta de mahala?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine a zis cr1stoph91.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mare dreptate ai! Chiar azi mai scotoceam prin intrebari, si am dat de una care credea ca himenul este situat in interiorul adanc al vaginului (6 milimetri.bine ea a zis centimetri) si de altul care vroia sa isi taie "ata" deoarece inca mai era virgin si avea 19 ani!
Plus ca mai primesti si sfaturi mai nou de la kinderii de 10-11 ani care au prieteni de vreo 20-30 de ani! Macar de ar stii la ce raspund, unele nici nu sunt atente la intrebare si cauta repede pe Goagăle numai de funda aia cretina, plus ca mai si copiaza unele de la altele :))
http://www.tpu.ro/......ani-si-as/
Buna intrebarea ta, dar vezi sa nu ti se urce in cap kinderii;)...doar ei "stiu" tot pana la urma! Vad ca deja ai strans vreo 2 fani!;)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasă astea. Nașpa decizie de au băgat ăștia net în pușcărie și au pus TPU pe google, ai dat de D/S și îți verși frustrările. Eu te înțeleg și ai dreptate, dar mai bine nu băgau și nu te enervai nici tu.

"Este asta momentul in care tara asta se va umple de copii nascuti DIN PROSTIE, iar astia vor fi viitorul tarii? Cine trebuie omorat cu pietre pentru asta?" Ghici.