| Eღilia62 a întrebat:

Fizic, un baiat care s-a masturbat mai este virgin? Sau i s-a rupt ata?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Orice persoana este virgina pana la primul contact sexual. Despre fren, trebuie sa stii ca aproximativ 60% din barbati mor cu el integru (adica nu li se rupe ata niciodata desi au zeci de ani de activitate sexuala). La barbat integritatea frenului nu este echivalenta cu integritatea himenului la femeie si nu are absolut nici o treaba cu virginitatea.

| bogdan74688 a răspuns:

Din cate stiu eu, si daca s-a masturbat de 1.000 ori, tot virgin este. Un tip cu o oarecare problema, dar virgin.
La noi ata ( in comparatie cu himenul ), este pusa in asa fel incat sa se rupa mai greu, sa nu fie o membrana atat de fragila. A iti pierde virginitatea ( fizic, totodata si la nivel psihic - altfel nu se poate ), inseamna a intretine relatii sexuale normale ( PV / Penis-Vagin; ). Chiar daca lui nu i se rupe ata din prima, isi pierde virginitatea.

| ionika17 a răspuns:

Da, mai este! daca nu a avut contact sexual!

| anne_7493 a răspuns:

Da mai este, dupa primul contact sexula pot spune ca numai sunt.ptr ca ei au un fel de ata care se rupe foarte greu, dupa multe contacte sexuale. Nu este ca la noi.