| SimonaBubu a întrebat:

Fostul iubit ma uraste si eu pe el(motive personale)dar problema este ca de ce tot imi spune de amintirile noastre?

Răspuns Apreciat de Editori
| Dandinelle a răspuns:

Daca tot v-ati despartit, n-ar fi mai bine totusi sa taiati comunicarea pentru o perioada ca sa dispara putin din tensiunea asta?
De obicei la despartirile furtunoase raman ramasite de regrete si multe intrebari care se strang toate in ``geniala` intrebare - de ce? Propun sa-ti pui intrebarea asta cand poti accepta toate raspunsurile posibile sau las-o balta, veze-ti de viata ta de om singur, ai grija de tine si nu te lasa influentata de ce zice cineva cu care teoretic nu mai esti. Daca il mai vrei in viata ta, intreaba-l.
Ura nu are nici un beneficiu asupra corpului tau. Nu te lasa afectata de ea, o sa te imbolnavesti.

7 răspunsuri:
| IamJoKeR a răspuns:

Probabil încă te iubeste si te vrea înapoi

| Paul754880338 a răspuns:

Ura si dragostea sunt desi opuse ca sentimente, uneori foarte apropiate. Inca, nu a ramas doar ura. Si cred ca si la tine este la fel, altfel nu ai fi avut aceasta intrebare. Nu te-ar fi interesat si gata.

| Raven a răspuns:

E greu de spus dacă nu cunoaștem contextul, ce anume spune, cum și pe ce ton.
Dar @Ppaulmmle are dreptate, dacă îl urai cu adevărat, nu te-ar mai fi interesat motivele din spatele acțiunilor lui.

| RAY a răspuns:

Dar de ce va urati?

| Zas a răspuns:

Daca il urai nu mai veneai cu asa intrebare.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Cred ca ar trebui sa va iertati unul pe altul si sa uitati de ura.
Apoi sa nu mai vorbiti. Trecutul e trecut, ramane in urma.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce esti inca in contact cu el?
Nu crezi ca trebuia demult sa-i tai toate coneziile cu tine?
Lasa frate amintirile, ca alea ne raman pana la moarte!