| greyhound a întrebat:

Fostul sau actualul? Fosta sau actuala? Obiectiv vorbind, care e mai bun(a)?

Răspuns Câştigător
| Doηηa a răspuns:

Nu am avut nici fost, nici actual. Deci viitorul e cel mai norocos și cel mai bun cu siguranță!

7 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Intotdeauna actualul. Daca fostul era mai bun nu-l mai numeam fostul.

| Demonull a răspuns:

Viitoarea.
Daca ajungi sa compari persoanele de acum cu fostele/fostii e grav.de tot
Ori ramai cu fosta/fostul daca se poate si dca exista chimia.ori mergi mai departe singur.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

De ce nu luam in consideraresi viitorul/viitoarea?

| unknøwn a răspuns:

Te cam gândeşti prea MULT la trecut.
Dă-l în morţii lui.
Trăieşte PREZENTUL.

| Captoresque a răspuns:

Actualul/actuala întotdeauna.

Menirea trecutului este să rămână în trecut, că d-aia se numește trecut și nu prezent.

Bineînțeles, mereu trebuie să luăm în considerare și un viitor/viitoare care poate să fie mai bun/ă decât actualul/actuala.

| fotbalistata a răspuns:

Actualul sau viitorul..fostul daca a fost o data, fost ramane mereuhee hee)

| Claudia1397 a răspuns:

Daca l.ai fi iubit pe fostul, nu ajungeai sa il cunosti pe actualul