| RedAppLe a întrebat:

Fratilor am o mare problema... Bun faza e urmatoarea.Nu pot sa mai retin nimic I don't want to see. Dau test la bio maine din regnuri si habar n-am de nimic...Si in general mi-i groaza sa ma apuc sa invat si cu greu invat o pagina de caiet studentesc. E adevarat ca sunt si distras de calculator sau mp3 sau telefon dar totusi si cand toate sunt stinse numai la invatat nu mi-e gandul. Ce pot sa fac ca sa ma concentrez pe lectie sa termin totul in maxim 2 ore si dupa aia sa fac ce vreau? Scz de categorie.

4 răspunsuri:
| RedAppLe explică:

Deci si eu ador biologia...Eu am spus de bio pentru ca acum la asta imi invat si chiar vreau sa tin minte nu doar sa tocesc si sa uit mai ales ca vreau sa dau mai departe la medicina...Deci nha

Răspuns utilizator avertizat
| tzze a răspuns:

Eu detest biologia x_x si nu am invatat niciodata la aceasta materie, pana de curand cand am descoperit cum pot sa invat mai usor : relaxeaza-te cat mai bine! (asculta muzica lenta pe fundal, sau muzica de relaxare nu alte genuri!, sau opreste-o de tot) si nu lasa sa te preseze nimic din exterior), eu am procedat asa si in 11 minute am invatat big grin multa bafta.

| Ghetutza a răspuns:

Desi e grea biologia si majoritatea o detesta, este frumoasa, daca o privesti dintr'un unghi diferit. Incearca sa iti inchipui ceea ce citesti, apoi verifica, cat ai retinut, scriindu'ti pe o coala. Bafta:*