| babet a întrebat:

Am o lectie de 3 pagini caiet studentesc. Trebuie sa o invat pana maine ( ca tatal nostru ). Cum sa memorez mai bine dau funda!

Răspuns Câştigător
| crynutza34 a răspuns:

Buna! Pai uite cum fac eu: mai intai citesc lectia de cateva ori, apoi scriu toata lectia pe o foaie, apoi citesc iar si incerc sa zic lectia oral(ma mai uit si pe foaie) si daca este nevoie o mai scriu inca o data, si tot asa o mai zic oral,( si daca nu o stiu bine bine azi, urmatoarea zi o stiu perfect).asa fac eu si sper sa te ajute si pe tine...Succes!

4 răspunsuri:
| dydy1992 a răspuns:

1) Citesteo de 2-3 ori happy
2) Ia cate o propozitie, citesteo si ziua innapoi.
3) Apoi o mai citesti odata, si incerci sa povestesti cat de cat.
4) Apoi o scrii pe o foaie( fara caiet normal laughing )
5) Si gata :d cel putin asa fac eu...rolling on the floor
infine sper ca te-am ajutat cat de catwinking
funda?; d

| CookieșiParty a răspuns:

Mai intai citeste lectia.Dupa aia gandeste-te despre ce este vorba. Tata mi-a spus c-o sa mearga! Si-a mers. Daca nu.Macar citeste si sa stii despre ce este vorba!

| StEfAnIa_9543 a răspuns:

E simplu il canti

| Darkusboy60 a răspuns:

Pai vezi tu citestio de mai multe ori daca nu tine ia-o pe parti invata o parte apoi un pic din cealalta si vezi incerci sa o spui pe prima parte in gind si ce ai invatat din a doua si asa faci cu fiecare nu cred ca o sati intre in cap atata dar esentialul sigur bafta.