| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA - fratilor, sorelor, fratiorilor, surioarelor, ce aveti mai frate toti cu sexul la 15 ani, 14 ani, 13 ani, 12 ani, 11 ani, chiar si 10 ani straight face sau poate chiar si la varste mai mici. cand vad pe unii ca vor sex la 14 ani, sau altii ca au facut deja sex la 12 ani straight face hai frate da-o-ncolo de treaba. la varsta asta trebuie sa aveti voi in gand scoala, si bucuriile copilariei nu sexul, ca dupa ce cresteti aveti o viata intreaga la dispozitie sa practicati acest sport laughing am un sfat pentru voi toti astia care vreti sex la o varsta prea mica: lasati sexul in pace, luati o carte, uitati-va la un film (dar nu xxx laughing) iesiti pe afara cu prietenii, petrecetiva copilaria, ca doar una aveti, si nu are rost sa v-o stricati cu sexul, dupa care mai tarziu in viata sa regretati. happy

cel mai ingenios raspuns la acest sfat primeste FUNDA big grin

Răspuns Câştigător
| emega a răspuns:

Mie mi se pare ca e prea multa libertate, atat in mass-media cat si in lume, iar asta vine si asupra copiilor. Parintii nu ii mai supravegheaza indeajuns, ii lasa de capul lor. Si daca copilul ala vede asa poate fi foarte usor influentat si de prieteni si de internet. Cine nu e constient de cate ofera internetul si de ce poti face?
Cat despre problema cu sexul, habar nu am ce i-a apucat pe toti. Fac 15 ani in curand si acum catva timp cand o prietena mi-a spus ca a facut sex (ea avea 15 ani atunci) am ramas socata. De atunci am mai aflat de la destule persoane chestii din astea. Persoane de la care chiar nu ma asteptam. Nu vreau sa spun ca este un lucru bolnav sau ca este pacat pentru ca toata lumea este libera sa faca ce vrea atat cu corpul cat si cu mintea, dar nu mi se pare natural sau normal sa iti incepi viata sexuala de la o varsta atat de frageda...

8 răspunsuri:
| adi4ever a răspuns:

Te-ai gandit ca, copilaria lor consta in jocuri, filme si fantezii erotice?

Răspuns utilizator avertizat
| IlegalSmile a răspuns:

Heiii

Ai mare dreptate minorii ar trebui sa se gabdeasca la carte nu la tot felul de tampenii [st si eu din pacate minora : ]] ]

Ar tyrebui sa citeasca o carte, sa faca niste exercitii la romana si mate laughing) s se uita la filme educative nu xxx ar trebui sa'si vada de copilarie dar toti parca au luat'o razna straight face

Nu e zi sa nu vad cate o intrebare am 15 ani si vreau sa fac sex bla bla bla

Doamne ce copiii straight face

Mai aveti timp nu va distrugeti viata de acum happy

Pa, pa ^^

| Abcdefg123 a răspuns:

Mda, nu sunt de acord cu tine si iti voi da si niste argumente.
Well, dacă fac sex, nu işi strică neapărat copilăria; copil esti atâta timp cât ai părinţi. Stiu ca nu te referi că nu sunt majori, poate si fara buletin, dar dacă fac sex de acum, nu inseamnă că vor face si ei la randul lor un copil. Just for fun.
De exemplu in Franta, fetele isi incep viata sexuala la 13-14 si tot raman " copiii părintilor " si nu le mai zice nimeni " curve ".
Aici e vorba de mentalitatea umbrita de vremea comunista.
O să ii fiu mamei vesnic recunoscătoare că m-a facut acum si nu pe vremea aia.

| Deniisze a răspuns:

Aceasta este noua generatie... Eu la varsta lor ma preocupa scoala, prietenii, familia; dar la varsta lor pe ei ii preocupa sexul. Vor sa fie maturi de la o varsta frageda. Daca faceti sex de la o varsta cuprinsa intre 10 - 15 ani nu o sa pareti deloc maturi, o sa pareti chiar lipsiti de maturitate si ganditi ca dracu [scuzati exprimarea]. Este timp toata viata pentru asa ceva, dar nu de la o varsta ca asta. Deci... Traiti-va viata si nu mai fiti obsedati de sex. happy

| DeepLooking a răspuns:

Cand e vorba de sex, copiii se gandesc la zicala "traieste fiecare zi ca si cum ar fi ultima", insa gresesc.Nu realizeaza ca pasul asta este un pas urias spre maturizare...la 14 ani trebuie sa iti vezi de scoala,sa iesi pe afara, te distrezi cu prietenii, normal. Si eu sunt virgina si nu am de gand sa imi incep viata sexuala de pe acum(am 16 ani). vreau sa mai copilaresc,sa nu mai am o responsabilitate in plus. Am toata viata inainte, asa ca sex pot sa fac toata viata, insa copilaria cine ne-o aduce inapoi? Nimeni. happy

| Gstefan a răspuns:

De ce te **** pe tine atat de mult grija ce fac altii? Lasa-i sa se **** si sa aiba copii si gata. Vezi-ti de viata ta si nu te m-ai preocupa cu probleme altora.

| Allexanddraaa a răspuns:

Mie mi se pare logic ce spui tu, sincer. Cand ii aud pe unii pustani de 14 ani ca vor si eu sex, mi se face rau laughing Acum, cat sunt mici vor sa experimenteze, dar nu stiu ca idi pierd copilaria. Mai tarziu, peste ani si ani isi vor da cu capul de pereti si`si vor spune : De ce nu am pretuit momentele in care eram doar un copil fara griji si probleme? Dar atunci va fi prea tarziu. Sfatul meu : Copii, pretuiti`va copilaria cat mai apucati!