| anonim_4396 a întrebat:

Funda rolling on the floor) Recent am primit o intrebare. " Poti fi deflorata cu ajutorul unui deget? "
Dezvirginata... ruperea himenului. In fine.
Mai eu spun ca nu e posibil nu? Cu un deget? Daca nu curge sange si nu e durerea aia mare si asa nu cred ca cu ajutorul unui singur deget poti fi deflorata. Bine stiu depinde de himen etc
Dar chiar daca tu te joci pe acolo sau partenerul se joaca doar cu un singur deget tu fiind virgină nu cred ca este posibil sa se rupă ceva si sa nu simti durere sau sa curgă putin sânge nu? Poate disconfort dupa putin mna fiind prima data sau chiar si a doua. Dar sa se rupă himenu? Voi ce credeti? Stiu parerile sunt împărțite.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca este destul de mica posibilitatea ca himenul sa fie lezat/deteriorate sau rupt prin practicarea masturbarii intravaginale cu 1 singur deget. Deteriorarea himenului poate fi produsa chiar si cu 1 singur deget, insa doar/numai in cazul in care perforatia existenta este extreme de mica in diametru, sau himenul are o perforatie cibriforma, septata, labiala, etc. care nu permite trecerea degetului prin himenul respective fara a-l leza/deteriora sau a-l rupe chiar si partial si astfel ''pasarica'' respective sa devina DEFLORATA prin masturbare si nu in urma unui sex real. Sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici ...Nu. Dezviginarea se produce in urma penetrarii vaginului de catre un penis.

| Victoria18 a răspuns:

Depinde de flexibilitatea himenului cum zicea Mitsubishi.

| BMicha3l a răspuns:

Se poate rupe. Depinde cat de flexibil este himenul.