| anonim_4396 a întrebat:

FUNDITA!
Ma inteleg foarte bine cu un baiat(2-3 luni). Am ajuns sa tinem foarte mult unul la celalalt, vorbim zilnic, dar nu vrem sa intram intr-o relatie pentru ca am sta doar in stres si asta asuma si unele responsabilitati. De cand ne inelegem foarte bine ne sarutam, ne intalneam intr-un loc retras, stateam unul in compania celuilalt, ne sarutam, imbratisam... atat. Insa de ceva timp vrem mai mult. sa fim mai apropiati. Am avansat: impreuna in pat, imbratisati, sarutari fierbinti, ne-am dat amandoi jos ce aveam in partea de sus si de acolo a inceput "distractia". Cam atat, mai mult nu vrem niciunul(stiti voi ce...). Am vorbit in ziua aia, mi-a zis ca i-a placut, si vorbeam f dragut unul cu altul, de atunci nu am mai vorbit(de doua zile). Sunt putin ingrijorata pentru ca nu ma cauta.
Intrebarea mea ar fi, de ce nu ma cauta? Si de fapt ce fel de relatie e asta? E ok ce se intampla, sa-l mai las, nu o sa-si piarda interesul daca-l mai las? Simte ceva pentru mine? Mai degraba el nu vrea relatie. De ce, nu sunt indeajuns de buna pentru el sau care este motivul?

1 răspuns:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Oamenii prin natura lor au nevoie de sex si isi cauta parteneri de viata cu care sa aiba si o viata sexuala satisfacatoare. Sau ma rog, parteneri ocazionali. Avem tot felul de ifose dar lumea asta exista prin sex, si polenizarea la flori e tot un fel de sex. Intelegi ideea.

Unde vreau sa ajung. O relatie fara sex, nu prea e relatie. Asta nu inseamna sa sari in pat din prima sau nu inseamna ca nu poti astepta mai multe luni, chiar un an pana a face pasul asta, doar ca partenerii trebuie sa se inteleaga in privinta asta, si sa aiba un viitor previzibil.

Unii baieti spun ca nici ei nu vor mai mult doar ca sa impresioneze fata si sa demonstreze cat sunt ei de seriosi. Adevarul e ca majoritatea baietilor vor sex. Si asta nu dovedeste absolut nimic, nici ca-s seriosi nici ca-s neseriosi.

Ooook si ideea e ca dilema e reala. Daca nu-l mai lasi vorba ta isi poate pierde interesul la fel cum si daca il lasi si constata ca nu e o chimie asa cum si-ar dori el s-ar putea sa-si piarda si asa interesul. E ca ruleta ruseasca.

Nu cred ca nu esti indeajuns de buna pentru el, asta-i ridicol. Mai bine vorbiti deschis despre impasul asta si vezi ce se intampla.