| anonim_4396 a întrebat:

Heei ♥... sunt fata si am varsta de 16 ani.
Cat de tare doare atunci cand faceti dragoste pentru prima data?
Mai exact ce simti...

PS : nu va intreb asta ca as vrea s-o fac... e pura curiozitate :*

funda.

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Pai cam doare. si nu doar prima data. himenul nici nu simti cand se rupe. vaginul insa nu e obisnuit cu actul sexual si de-aici vine si durerea. ca orice muschi, are nevoie de antrenament, ca sa devina elastic. de-asta e important cu cine o faci. baiatul trebuie sa aiba rabdare cu tine, ca daca se grabeste sau nu e atent cu tine, s-ar putea sa fie destul de neplacut.

5 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Prima dată e mai mare frica decât durerea.
O zi bună!

| Danysan a răspuns:

Normal ca te doare dar nu trebuie sa iti fie Teama -La primul act sexual trebuie sa ai un partener care sa stie ce face si cum sa te scoata din panica.Nu trebuie sa te opresti pentru ca vei devenii reticenta si nu vei mai incerca prea curand. Odata ce incepi chiar daca te doare putin treci peste.Trebuie sa iei Bacu nu:?)). Iubitu trebuie sa fie gentil si finut, daca te doare sa o lase mai incet.Pe viitor daca vrei sa nu te doara -In momnetul cand o vei face -Cumpara prezervativ-Si mai multe sticle de lubrifianti -ajuta si nu te mai doare asa rau.Dezverginarea unei fete trebuie sa Fie ceva placut, pentru ca o sa isi aduca aminte toata viata -Trebuie sa fie ca o adiere proaspta, ca o eliberare de mult asteptata si care sa o duca pe culmile extazului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numai tu stii cand esti in stare sa incepi viata sexuala, citeste mai mult despre asta pe net si mai ales despre preludiu. Am gasit ceva ce iti poate fi de ajutorhttp://sanatate.bzi.ro/4-trucuri-pentru-dezvirginare-fara-durere-6348

| Demonull a răspuns:

Doare ma.ca o durere de masea te doare dar nu vrei sa o scoata oricum la prima partida nu o sa simti doar placere si daca peste un taran care vrea doar sa te gaureasca, nasol

| georgiaaa16 a răspuns:

Buna, tot ce pot sa-ti spun eu. ca daca baiatul cu care o faci stie cum s-o faca no sa simpti aproape nimic... Eu n-am simptit decat un pic de durere. iar apoi placere...happy,, cam atat pot sa-ti spun.
Iar acum depinde si de organizmul tau. happy.