| AnonimA a întrebat:

As vrea sa va intreb ceva... te doare cand faci dragoste prima oara?

Răspuns Câştigător
| elyssa20 a răspuns:

In general doare, dar nu trebuie sa faci din tantar, armasar, dar nici sa suferi in tacere. Comunicarea cu partenerul iti poate rezolva o mare parte din problema, iar un pic de crema lubrifianta sau gel special pentru contactul sexual, cealalta parte. Si, poate suna curios sau amuzant, daca poti fi relaxata va fi cu mult mai bine. P. S :nu uita de prezervative sau anticonceptionale.

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Depinde. La unele persoane nu doare foarte mult iar la altele e foarte dureros. Conteaza mult si implicarea sentimentala la inceput.

| Floreenofficial a răspuns:

Depinde daca ai un himen elastic sau nu adica daca esti mai greu de penetrat si de dezvirginat, depinde de marimea partenerului...si de felul in care te penetreaza.

| mosu_9772 a răspuns:

De obicei doare dar daca vrei sa simti mai multa placere decat durere incerca sa gasesti un partener care sa tina mult la tine si sa nu vrea doar sa isi bata joc pentru ca va fi mult mai atent cu tine in orice caz ar fi bine sa iti iei un lubrifiant aluneca mai usor

| nury a răspuns:

Nu stiu big grin

| elamit a răspuns:

Da te doare

| frumushika09 a răspuns:

Normal... te dezvirginezi si asta e un eveniment important! Nu e asa de usor cum cred unii!

| Alina. a răspuns:

Depinde, pe mine una nu m-a durut. din contra ...depinde foarte mult si de partenerwinking. Pace!

| ZeroBarat1 a răspuns:

Incearca, si convinge-te singura, ca la noi putem sa zicem ca doare, dar daca faci tu, poate la tine ii altfel organismul si nu doare, depinde de fiecare, ceaowinking

| LoreEm a răspuns:

Da cu cat esti mai mare cu atat doare mai putin

| Þųfų a răspuns:

Pai depinde si de tine si de el, daca vrea el sa te doara poate sa te doarelaughing daca nu si te ia incet poate nu si depinde, ca nu pe toate fetele le doare...