| Adela04 a întrebat:

Hei! Aceasta intrebare e pentru fete. Si as dori sa mi raspunda cele carora li s-a intamplat daca se poate. Daca ai himen elastic, se poate observa la ginecolog daca numai esti virgina?

Răspuns Câştigător
| blackPug97 a răspuns:

Daca nu se rupe, nu are ce sa vada.Intradevar poate sa vada ca ai fost penetrata, dar daca himenul nu e rupt se poate merge pe ideea ca ai vrut dar ai lasat-o balta.
Oricum daca se face foaie, atata timp cat ii himenul intact din cate stiu eu ii trecut ca esti virgina.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate constata o rupere usoara a himenului.

| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece virginitatea reprezinta un concept psihic, mental si nu un aspect de natura fizica, aceasta NU poate fi constatata vizual sau d.p.d.v. medical de catre nimeni nici macar de medicul ginecolog. In cazul unui control/consultatii ginecologice medicul poate constata vizual doar starea himenului care poate fi INTREG/INTACT sau incaz contrar poate fi considerat ca fiind DEFLORAT in cazul in care este lezat/deteriorat/rupt, insa nimeni nu se va putea pronunta asupra modului prin care s-a produs acest lucru. In concluzie niciodata si nimeni nici chiar medicul ginecolog nu se va pronunta in privinta virginitatii. Multa sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| ABCD122 a răspuns:

Da.

| ManTheMan8 a răspuns:

Da.

| AnnaBtw a răspuns:

Himen elastic = nu-ti curge sange prima data ci de-abia dupa cateva dati