| Luisa221 a întrebat:

Hei! Acum un an am inceput sa vorbesc cu un baiat.Totul era destul de frumos,vorbeam cam in fiecare zi,eu il placeam, dadea si el semne ca ma place... aveam chiar si o intalnire dar am decis amandoi sa o anulam din motive personale.La ceva timp dupa asta, nu am mai vorbit iar si-a gasit o prietena dar s-au despartit.Cand ne intalneam pe strada ne uitam unul la altul,nu ne ziceam nici "buna".Mai multe prietene de-ale mele il cunosc,una ii este chiar o prietena mai buna,cand se intalnesc se saluta, se pupa etc.Acum cateva zile,ne-am intalnit intamplator undeva,eu eram cu prietenii si el la fel, si doar ne-am uitat unul la altul si nimic mai mult.Pe tot parcursul acestui an de cand il cunosc,am mai vorbit de cateva ori, dar nu prea mult.Ce credeti ca e? Incep sa il plac iar si chiar nu stiu ce sa fac.Nu vreau nici sa o pun pe prietena mea sa vorbeasca cu el dar nu vreau nici sa-l bag eu in seama, nu am destul curaj...intr-un fel astept sa ma bage el in seama dar cred ca astept degeaba.Ce ar trebui sa fac?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tipul pare mai fătălău şi mai speriat decât eşti tu.
Fii tu bărbatul în relaţie şi ia atitudine.
Începi să îl placi iar dar nici nu vrei să îl bagi tu în seamă, ce plăcinta mea e asta? Gândire de copil de 13 ani.
Data viitoare când îl vezi fă-i cu mâna şi spune-i bună, dacă îţi răspunde totul va decurge de la sine.
Dacă te ignoră, arată-i degetul din mijloc şi pleacă. Treci peste.

| Hakuouki a răspuns:

O sa fiu scurt si la obiect, deja m-am intins cam mult, bine voi scrie normal. Intr-un fel pare ca tipul a trecut peste sentimente, dar nu poate uita ca a avut sentimente pentru tine, acum daca el mai simte ceva sau nu, doar el o stie (el si cei carora le-a spus). Ar fi bine daca ai incerca sa vorbesti tu cu el, vezi reactia si apoi vei sti ce sa faci.

| StefanChriss a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-ti indrepti atentia spre altcineva, mie imi este destul de clar ca intre voi doi este totul terminat, cel putin asa reise din comportamentul lui, iar in cazul asta nu are rost sa fii genul ala de fata enervanta si insistenta, care vrea sa stea cu un baiat cu orice pretlaughing. Mai sunt si altii, doar ofera-le putin credit big grin.

| justadream94 a răspuns:

Probabil individul e poate putin suparat pentru ca nu ati mai iesit.zic

daca se uita asa in ochii tai cand va intalniti e foarte probabil sa prezinti interes pentru el.

daca astepti imi e greu sa cred ca va mai face el ceva
incearca pe fb unde e mult mai usor sa intrii in vorba cu el
un simplu buna ce faci ar fi ok pentru inceput
sau il poti intreba ceva legat de profilul lui. chestii de genu'
dupa trebuie sa ai grija ca discutia sa continue si sa nu se opreasca la o chestie idioata
si nu baga duma cu ce mai zici ca e aiurea laughing
nu astepta momentul potrivit pentru ca nu va veni niciodata, creaza-l tu!

hai pune lucrurile in miscare, succes!

| Burlacu006 a răspuns:

Treci peste.

| AlexandraCris a răspuns:

Ar trebui să îl uiţi. Acum că doar îl placi. Când o să simţi ceva pentru el nu îl vei putea uita şi te va durea. Dacă el nu te bagă în seamă şi nici măcar nu te salută, nu se merită să îl cauţi sau să îţi mai pese. Mai sunt şi alţi băieţi.

| Lavii007 a răspuns:

Fa-ti curaj si baga-l tu in seama. Dupa reactia lui o sa iti dai seama daca mai merita atentie sau nu.

| Nestii a răspuns:

Păi, chiar aștepți degeaba. laughing Hai, tu, fa cumva să te bagi cu el in seamă, cu timiditatea asta nu o să faci nimic în viață. Vorbește cu el, poate poți obține iar o întâlnire. Și până la urmă nu e nimic rău în a te băga în seamă cu el. happy Succes! :*

| MelculTurbat a răspuns:

"da-ti doua palme" si fa-ti curaj, si zii un simplu "buna" sa vezi cum reactioneaza. Poate aceeleasi emotii le are si el. Nu va salutati unul pe altul din prea multa mandrie. Daca asteptati asa, asteptati degeaba. Bafta!

| Gheorghe_Andrei_2000 a răspuns:

Ar trebuie sa mergi la McDonalds