| Doareu2804 a întrebat:

Ma simt ciudat sa intreb aici dar vreau si parerea altor persoane. Este un baiat la scoala pe care il plac foarte mult de la inceputul anului. Il cunosc deoarece clasa lui are legatuera cu clasa mea. Cum ziceam am "pus ochii" pe el de la inceputul anului dar s-a imprietenit cu o alta colega si am renuntat dar de curand inima a inceput sa-mi bata tot mai tare, mai ales cand il vad. A m vorbit cu el la scoala, ne salutam (nu e ca si cum nu ne-am cunoastea) am vorbit si pe messenger (el a intrat cu mine in vorba dar doar odata) si nu stiu ce sa cred. Il cunosc destul de bine pe prietenul lui cel mai bun si am mai aflat cate ceva, inclusiv ca el ar cam stii ca il plac. La scoala s-au mai intamplat cateva lucruri care mi-au dat de gandit doar ca nu stiu ce sa cred exact: sa nu imi fac sperante sau ca nu e un lucru rau ca il plac. Este de treaba, nu e un nesimtit si ma inteleg destul de bine si cu prietena lui. straight face Intrebarea mea finala este cum as putea sa ma apropii mai mult de el sa ma imprietenesc mai mult cu el? nu este usor dar vreau sa incerc, nu vreau nici sa se desparta din cauza mea pentru ca o sa ma simt vinovata. Vreau sa vina totul de la dine dar nu vreau sa ma las, as face orice bine aproape orice sa nu exagerez big grin Astept orice opinii. Va multumesc!

3 răspunsuri:
| simomih a răspuns:

In primul rand daca el stie ca il placi si mai are si prietena. poate nu vrea nimic.Nu ai cum sa te apropii si sa fii cu el fara sa ii desparti. Daca el te va placea, va face el ceva.dc. nu, asteapta sa se desparta si poate mai apoi se va intampla ceva.Momentan nu cred ca este bine sa mai faci ceva.

| Doareu2804 explică (pentru simomih):

Da stiu ce zici, pai cam asta fac, astept...astept sa vad daca se despart, oricum au o relatie destul de ciudatica.

| simomih a răspuns (pentru Doareu2804):

Inseamna ca nu vei avea prea mult de asteptat:*