| Vlad162 a întrebat:

Hei,am o intrebare si o s-o pun cat mai pe scurt.

Sunt baiat, 17 ani si sunt de cam 2 luni despartit de fosta mea prietena cu care am fost impreuna aproape 2 ani.

Pierdusem de tot legatura in ultima luna si ne-am re-apucat sa vorbim recent si i-am propus sa iesim o data sa mai vorbim.

Mie imi lipseste foarte mult ea si o vreau inapoi.

A fost de acord, dar mi-a zis ca iesim doar ca prieteni, si ca nu stie daca am trecut peste ea sau nu in timpul asta.

Si ajung la intrebarea mea.

Deci o sa iesim dar nu stiu cum sa ma comport atunci.

Am de ales intre a-i respecta decizia, cel putin la prima intalnire, de a iesi doar ca prieteni si sa nu incerc nimic mai intim fata de ea..sau sa incerc din prima cu atingeri si romantisme sperand la un miracol, lucru care ma gandesc ca totusi ar indeparta-o.

Ea e genul destul de hotarata si stapana pe ea, dar legat de relatii e foarte indecisa si le priveste cu imaturitate si nu prea stie ce vrea de la ele.

Din discutiile cu ea a cam reiesit ca nu prea mai vrea relatii acum, pentru ca e destul de ocupata cu proiectelesi scoala si ca nu mai cauta pe nimeni. Plus ca imi zice ca mi-a dat prea multe sanse si nu stiu ce.

Dar e normal ca oricine are nevoie de cineva alaturi si in care sa-si puna increderea si sentimentele.Si credeti-ma ca nu isi va mai gasi pe nimeni s-o iubeasca si s-o respecte cat am facut-o eu.

Deci ce sa fac? Cum sa ma comport?

Apreciez orice raspuns sincer.

2 răspunsuri:
| XDeiutzaX a răspuns:

Heii,Eu zic sa treci peste, asta e viata! Nu o poti obliga sa simta ceva ce nu simte pentru tine, eventual la acea intalnire amicala sa o rogi frumos sa iti explice cu calm decizia luata si de ce. Daca ea iti spune ca nu isi mai doreste nimic tu sa o intrebi totusi,,-Esti sigura 100%?" si daca spune da, nu incerca sa strecori discutii romantice(macar prieteni sa fiti daca tot nu poti mai mult) caci orice romantisme va strica concret parerea ei despre trecerea ta mai departe si va vrea ca nici macar sa nu mai tineti legatura.Stai linistit, mai sunt si alte fete(nu o sa mori cu gandul la ea) happy xoxo, XDeiutzaX :*

| Karlitta a răspuns:

Mai mie chiar ii pare rau de tine.Se vede ca esti un baiat sincer si ca o iubesti mult. Sfatul meu e sa o faci intai sa se simta bine langa tine iar.La prima intalnire clar fara atingeri prea intime daca vrei s-o pupi si pe a doua.Si pe urma vezi ce iese...la a doua, a treia.Iao usor. Poate s-o intampla un miracol.Dar sa nu uiti sa iei in calcul si posibilitatea respingerii.Sa fii gata sa treci mai depate...Adica sa nu-ti faci iluzii prea mari.Bafta!:*