| mihaela8005 a întrebat:

Hei. am o problema. Am un iubit si sunt virgina din punct de vedere medical. Am făcut sex anal cu iubitul meu si de aproximativ o săptămână mă dor sanii. De obicei ma dor înainte să-mi vină ciclul menstrual, dar menstruația mea ar trebui sa vina cam peste 10 zile. De fiecare dată când ejacula, o făcea afara dar a zis că o picătură pe lângă poate că a existat. E posibil să fi rămas însărcinată chiar dacă n-a existat penetrarea? Sunt puțin speriată si așa este și el. si sanii ma dor înainte cu câteva zile de menstruatie. pe mine ma dor de ceva timp. Ajutati-ma va

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea ca acea posibila sau probabila picatura de sperma sa ajunga in vaginul tau in urma unui sex anal este infima sau aproape imposibila. De asemenea daca prin absurd acea picatura de sperma ar fi ajuns totusi intre labiile "pasaricii" tale arfi trebuit sa nimereasca si gaurica din himen ca sa intre in vagin, si acest lucru sa se produca in perioada fertila a ciclului tau menstrual. In consecinta probabilitatea de a se forma o sarcina printr-o astfel de modalitate se poate considera ca fiind de domeniul fantasticului deci atat teoretic cat si practic aproape imposibila. Acea durere de sani chiar daca a aparut ceva mai devreme, cel mai probabil reprezinta un simptom premenstrual. Consider ca te poti linisti deoarece probabilitatea de sarcina nu poate depasi nici macar 0, 1%. Multa sanatate!

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nimeni nu te poate ajuta decat medicul, deci mergi cu toata increderea la doctor. Sănătate multă, ce vârstă ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar din punct de vedere medical nu mai esti virgina, sexul anal practicat, implica penetrarea si dezvirginarea anusului, care, la un control ginecologic sepoate constata.
Practicand sex anal este imposibil sa ramai insarcinata, pentru ca anatomic nu corespunde cu vaginul.

| Oana92 a răspuns:

La cat de prost informata esti nu m-ar mira ca tu de fapt sa faci sex normal si sa crezi ca ala e anusul...

| VenomMMA a răspuns:

''Virgino'', nu faci sex normal, dar il practici pe cel anal, ce fata ''cuminte'' esti tu. Da, o sa ai cvintupleti. Adica, 5 copii.

Răspuns utilizator avertizat
| Davinna a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata daca practici sex anal. Sanii te dor cel mai probabil din cauza transformarilor ce au loc in corp (echilibrul hormonal).

| mihaela8005 explică:

16 ani

| mihaela8005 explică:

Eu doar am pus o întrebare și așteptăm răspuns serios si am zis că din punct de vedere medical. Dacă ma duc la ginecolog, am himenul intact. Dacă nu sunteți în stare sa ajutați pe cineva nu va mai băgați aiurea în treaba.

| Cristina_Precup_1997 a răspuns:

"Virgina din punct medical"?! Asta da formulare la 16 ani... Poti sta linistita ca nu ai nimic... Apropo: daca nu o vezi cand ti-o baga, e ca si cum nu ar face-o...