| DarknLight a întrebat:

Hei, cred că am mai pus întrebarea asta de ceva ori, dar tot mă îngrijorează deci o adresez.

Dacă o femeie nu mai e virgo, dar ea încă mai sângerează, știți voi când, de ce naiba mai sângerează? Adică până la urmă să fie o problemă medicală, treaba asta?
Și știu că va suna și mai creepy, dar cumva sângerările pot apărea din cauza lungimii? Adică, pe bune, cam cât e indicat să introduci acolo, pe lungime, mă refer?

Și de asemenea, dacă nu mai ești virgo, nu ar trebui să nu mai doară și grosimea nu ar trebui să nu mai fie o problemă? Atunci de ce naiba încă mai e problemă sau până la urmă e cum bănuiam, că se*ul e o prostie și nu e chiar nici măcar o plăcere, there, ok, nu chiar ca în movies, dar de fapt să nu fie chiar nada?!

Deci mai explicați-mi, persoanele mai experimentate în ale educației se*uale și chiar al anatomiei/biologiei se*uale cum naiba se mănâncă se*ul ăsta?
Și până la urmă, deși, there, este o cavitate, cât este indicat să introduci ca să nu faci complicații și să nu se ajungă la sângerări și să simți plăcere, nu durere?!
Chiar aștept răspunsuri sincere, lămuritoare și fără mișto-uri.

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai scris in 3 limbi si in horoscop intrebarea asta...

| DarknLight explică (pentru suntserios):

Ok, dacă nu-mi răspundeți la întrebare, ce rost mai are răspunsul.
Am spus clar, fără răspunsuri goale sau la mișto.
Caut răspunsuri de educație se*uală, pe care la mine în familie nu am cum să le găsesc deoarece se*ul este ceva rușinos și dezgustător de abordat în familia noastră, dar cică apoi se are pretenția "dar tu mamă/nepoată când mai faci copii și familie?"
Am impresia că trăiesc în Universuri paralele sau ce naiba?!

Nevermind, astea sunt din bucătăria mea, nu vă privește, dar dacă aveți de gând să faceți un rezumat la întrebările mele cu răspunsuri pertinente bine, dacă nu nu mă încurcați.

Îmi pare rău căci sunt mai *** astăzi, totuși erați un stimabil domn DomnuleSuntSerios, parcă și după nume, dar și după întrebări și răspunsuri, păreați un stimabil domn din pătura între mijlocie și spumoasă a societății, cu un limbaj coerent și lizibil și cu un iz de inteligență în discurs, pe lângă faptul că sunteți un TPUaș de vază al platformei printre mulți alții, dar astăzi sau de astăzi înainte, nu mai sunt vechea eu și nici nu mai permit nimănui nici să râdă de mine, nici să mă desconsidere, dar nici să mi piardă timpul sau să-mi transforme discursul într-un circ fanfaronic și să-mi submineze tot ceea ce sunt, cred, respir, aspir.
Deci răspunsul sau cât pot de elegant (sper că va ajunge la dv mesajul și că îmi veți răspunde măcar la alte întrebări care vi se par cu interes mai academic și că puteți da un răspuns pertinent, așa cum o faceți când o faceți, ok) vă zic să mă lăsați în pace.

| suntserios a răspuns (pentru DarknLight):

E greu sa ceri un raspuns serios cand scrii intrebarea asa...

| DarknLight explică (pentru suntserios):

Jesus Christ, DomnuleSuntSerios, dar de-odată ați devenit prea serios.
Eu asta am experimentat, asta am întrebat și chiar e grija mea, nu mă văd procreând nu știu ce, dar și dacă totuși într-un final îmi fac curaj și vreau să fac un copil, nu ar fi rău, să știu că, mi-am distrus singură cu joaca de-a se*ul posibilitatea facerii unui copil. Deși sper să nu fi distrus nimic pe interior, ce poate fi productiv pentru procrearea unui copil. Sau că-mi distrug ceva pe interior, cât de cunoștințe am spus și în întrebare că nu le dețin. Și sincer, nici nu stau să citesc despre așa ceva, ultima dată, am citit despre cocoși și găini și Sapolsky și ceva șoc hipoglicemic, nu despre se* și aparatul reproducător feminin. Dar mna, lăsați că o să citesc și asta. Chiar o să devin cea mai autodidactă persoană, m-am descurcat 28 de ani singură, mă voi descurca și de acum înainte, mai ales că deși memorez și înțeleg mai greu informațiile, dar ce-i drept cel mai bine am învățat când am studiat pe cont propriu.
Așa că, mulțumesc pentru nimic.
Dar eu chiar nu pricep ce naiba se întâmplă cu forumul asta. De fiecare dată când am pus întrebări prin care ceream informații și ceva strict, precum geografie, se*ualitate ori istorie, am primit doar faimoasele răspunsuri "da ce, mă, tu nu te poți descurca să cauți pe cont propriu, suntem enciclopedia ta?" Halal forum. Jur că nici nu mai intru pe aici, deja îmi lăsați toți un gust amar. Sincer. Și era singurul loc în care chiar am mai vrut să cred în umanitate, căci barem acolo, afară e și mai junglă. Nevermind, că nu am venit să intru în polemici aici ci doar să vă răspund.
Voi mai răspunde doar rareori la subiecte de psihologie/educație/pedagogie/sociologie și criminalistică și poate ceva probleme existențiale, sufletești de care se lovesc oamenii pe aici. În rest nu voi mai întreba nimic. O să mă documentez doar pe cont propriu, fiți pe pace.

P.S. totuși nu am adresat întrebarea la "Știință și filosofie" ca să fie nu știu cum formulată, nici academic, nici chiar moral. Ci doar am adresat o întrebare, ca o femeie mai praf la anatomia genitală, căci pe alte sectoare sunt as, precum creierul și de ce am mai suferit eu de-a lungul timpului și m-am documentat, fără să vreau. Și de asemenea nici despre se* se pare că încă nu știu prea multe. Aparent. Știu doar ce am văzut, nimic mai mult, nimic mai puțin. Și sunt doar chestii basic. Dacă în schimb vi se pare trivială întrebarea, ei bine, mă scuzați, dar așa mi-a sunat atunci întrebarea în minte. Mai academic de atât nu mă pricep să o formulez.
Dacă vi se pare prea de speriat, ardeți-mă pe rug și gata. Oricum fac totul în bucătăria mea internă, nu fac se* pe bani, nu fac nici măcar OnlyFans pe ascuns sau mai știu eu ce prostii, nici nu fug pe la mine prin oraș, deși mă plimb pe la toate orele din noapte și poate chiar par nebună, vrăjitoare sau bit*hes în ochii concetățenilor mei masculi din oraș și chiar și a femeilor, dar nici că-mi pasă, însă în afară de crizele anxioase, dar monstruoase, în care ziceați că eram posedată și am înebunit un cartier întreg și speriat, altceva mai rău de atât nu am făcut, cum ar fi să merg cu concetățenii mei masculi, pe nu știu unde sau chiar să separ familii, eu oricum am o relație mai faină cu luna și cerul și pisicile din oraș, decât cu masculii din oraș. Aparent nici femeile, domnișoarele de vârsta mea nu mă suportă. Chiar nu pricep de ce, căci nu le-am făcut nimic și mai ziceam de bărbați că pun accent pe fizic, dar până și femeile am observat că în acest oraș, pun aspect pe fizic.
Iar dacă doar pentru ce fac în baia mea, vreți să mă judecați, go, eu una chiar nu-mi pasă ce crede nimeni. Mai ales după ultimele crize monstru, în care am jurat că nu-mi va mai păsa de absolut nimeni și de nicio părere, doar de a mea.
Mă rog, doar de God îmi pasă, de fapt și judecata Lui, dar mă voi spovedi și aia e. Oricum e un desfrâu mai ușor, atâta timp cât e cu obiecte contondente și pe cont propriu, fără să mai corup și pe altcineva la acest păcat. Iar dacă tot consideră, atunci, God ăsta că se*ul e permis doar în cununie, atunci pnm, măcar să legalizeze și căsătoriile între două femei ori să fie căsătorii și pentru oameni singuri, cărora până la urmă să li se dea voie să facă se* singuri. Adică până la urmă unde e dreptatea, voi cei căsătoriți să aveți voie la distracție și noi nu?! Sau cum?! straight face Deși nu pot spune că e cine știe ce distracție, de aceea am și întrebat. Am priceput că prima dată nu e fun, dar nici a doua/a treia?!

Mai ales dacă noi cei singuri, chiar nu deranjăm pe nimeni și nici nu avem fetișuri sau nu suntem obsedați se*ual, ci doar vrem să ne destresăm uneori sau să evadăm din cotidian și viața asta grea și cum să o facem, dacă nu, uneori și prin acele tehnici?! Dar fără să căutăm știu eu cine știe ce victime și să le violăm sau cine mai știe mai ce. Bine, eu vorbesc strict în dreptul meu, alții care ce-or face ei singuri în bucătăria lor, dacă e doar pentru satisfacerea unei nevoi de bază, ori pentru a-și satisface fantezii morbide și perverse, asta îi privește pe ei, pe mine una nu mă privește, cu atât mai mult dacă nu le sunt o potențială victimă, atunci poate, da, ar deveni o problemă personală. Dar în rest, atât cât nu deranjează pe nimeni altcineva, fiecare e liber să facă ce vrea. Nu credeți?!

| suntserios a răspuns (pentru DarknLight):

Îți dai seama că nu voi citi acest eseu in care probabil mă cerți că nu ți-am răspuns la întrebarea scrisă un cuvânt în engelza, trei in romana doua in franceza.

| DarknLight explică (pentru suntserios):

Fie ca dv. Nu-mi pasă. Oricum răspunsul final, în final e că nu mi-ați răspuns la întrebare. Deci am înțeles.
Și deja știați mondus operandi al meu de scriere, cunosc limba mamă, ceva spaniolă, ceva engleză, deci scriu cum vine în minte și cum simt happy deci nu pricep ce vă supără de fapt?!
Dar nu mai contează. O să pun totul pe baza unei zile mai grele cu care vă confruntați, cel mai probabil.
Mulțumesc, de oricare ar fi răspunsul dv și că v-ați făcut prezența TPUistică de răspunsuri. happy

| SkandallKamataru a răspuns (pentru suntserios):

laughing)))) ce raspunsuri dai si tu ma c*c pe mine laughing

| mihai69 a răspuns:

După dezvirginare e posibil să mai sangerezi la următoarele contacte sexuale (nu se*uale). Nu spun că e normal, doar posibil.
Cât de normal este, doar un ginecolog poate spune, în urma unei consultații.
Apoi, nu există o normă de genul "nu băgați mai mult de x cm lungime și/ sau y cm grosime, că face buba". Nicidecum. Fiecare femeie e altfel, fie are vagin are propria "capacitate". Într-o anumită măsură, poate fi antrenat să 'accepte' mai mult, dar nu la infinit.
Cât despre plăcere, chiar nu e nevoie să introduci nimic în vagin. Clitorisul este izvorul placerii feminine, și e destul să știi cum să-l masezi (sau să-l lași să fie lins) ca să explodezi de plăcere.

| DarknLight explică (pentru mihai69):

Ok, chiar apreciez sinceritatea și seriozitatea cu care mi-ai răspuns.
Deci e totul ok atunci. Cât de ginecolog, nu o să mă duc prea curând, doar dacă medical va fi o urgență, ceva între viață și moarte.
Dar mersi!
Apreciez!

| AliGab a răspuns (pentru DarknLight):

Sangerarea dupa fiecare contact sexual ar putea fi o chestiune de viata si de moarte. Te sfatuiesc sa te duci la un control ginecologic ca nu-i normal sa sangerezi dupa fiecare contact sexual, poate fi o problema cu cervixul (de la o afectiune benigna, pana la cele maligne).
Cat despre durere, aceasta nu are treaba cu largimea vaginului, ci cu lubrifierea lui defectuasa (datorita neexcitarii sau afectiunii care iti provoaca si sangerarile).

| DarknLight explică (pentru AliGab):

Wait, cineva mai sus mi-a zis că nu e o problemă sângerarea. Și nu a fost decât ceva foarte puțin. Dar m-am speriat pentru că de vreo câteva ori la rând am sângerat, când am încercat așa ceva.
Dar mersi de info. Cred că până la urmă o să merg la un consult. Deja mă sperii. Și eu nu mă sperii prea ușor de boli, dar acum chiar m-am panicat citind astea, mai ales dacă aș afla că ar fi din cauza experimentelor mele cele duse cu pluta.

| AliGab a răspuns (pentru DarknLight):

Nu cred ca ti-a raspuns o femeie ca sangerarile sunt normale...sigur raspunsul este al unui barbat care, sigur, nu este doctor ginecolog. Nu stiu ce experimente ai facut sau despre ce este vorba, dar la un contact sexual normal nu trebuie sa sangerezi, chiar daca te doare, in afara perioadei mentruatiei. In cazul tau ar putea fi vorba de vreo rana pe vagin sau col, lucru care trebuie invertigat de un doctor ginecolog.

| DarknLight explică (pentru AliGab):

Păi cred că avea nume de bărbat, deși oricum majoritatea avem pseudonime pe aici, putea fi și o femeie. Sincer nu știe nimeni cine e de fapt în spatele contului cuiva.
Dar mă cam sperii acum. Chiar am să mă duc la un consult. Chiar m-am speriat de ce am citit aici. Dar mersi că mi-ai spus, ca să am în vedere.

| DarknLight explică:

Bărbații doar așa se pot exprima?
Dar mulțumesc, cred, o să privesc răspunsul dv ca pe un ajutor oferit. Dar domnul SuntSerios, nu m-a jignit, totuși, avea și dumnealui o zi mai proastă, deci mulțumesc, dacă mi-ați oferit protecție TPUistică și credeați că domnul SuntSerios e vreun dubios care se ia de oameni fără motiv. Nope, e un stimabil domn al acestei platforme, dar ceva mai arogant și încrezător în ceea ce spune, am purtat pe aici discuții chiar smart cu dumnealui, evident până să mă provocea la unele credințe de ale mele. Dar nevermind, am cam renunțat la propovăduirea lui God ăsta. Mi-am făcut datoria de a spune că există un Dumnezeu, pe mai departe, fiecare e pe cont propriu pentru mântuire, credință și urmând calea cea dreaptă. Deși aparent nici eu nu o mai urmez. M-am cam sălbăticit în ultimii ani, m-am cam închis în mine și nu am mai oferit prea multe oamenilor, am adunat ranchiună, dar pe motiv că tot oamenii m-au dezamăgit și în cele din urmă mi-am pierdut și ce aveam cel mai de preț, cu un bărbat, necăsătorită fiind și deși nu cred în dragoste, mereu am visat că prima mea noapte cu un bărbat va fi cu unicul bărbat, care-mi va fi menit să-mi fie soț, dar am comis-o acum, cu un bărbat random care nu merita nimic și totuși m-a ademenit, a obținut ce a dorit (virg. mea) apoi s-a evaporat. Cam ăștia sunt stimabilii bărbați din ziua de azi. Dar nu voi plânge, oricum nu cred că încă s-a născut bărbatul care să mă stăpânească pe mine și după care să-mi pierd mințile. De fapt nici nu cred că există. Cred că iubirea e doar o promovare de marketing. Un marketing beletristic și cinematografic, cam atât. Așadar, eu din viață am învățat doar atât, că prin viață trebuie să treci ca o gazdă bună, deschizi ușa celor care vor să intre, dar la fel o deschizi și ca să-i lași să plece, pe cei care nu mai vor să stea în casa ta. Și tot din asta înțeles că în viață nu deține nimeni pe nimeni, suntem fiecare liberi să facem ce vrem cu viața noastră. Dar evident că legat de bărbați tot nu-mi schimb percepția și dacă până acum aveam doar bănuieli că ar fi așa, acum am certitudinea și certitudinea sunt eu. De la începutul Universului/lumii s-a vorbit că Eva a ispitit pe Adam, dar în realitate observ că astăzi, Adamii ispitesc pe Eve, ca să le ofere știți voi ce. Trist, dacă ăsta o fi de fapt adevărul care s-a ascuns milenii de ani și cumva la Facere rolurile au stat invers, dar cineva o fi stabilit să schimbe rolurile, pentru te miri știi ce.
Dar nevermind, îmi asum fapta și merg înainte, oricum între un viol și o oferire din dragoste sau măcar dintr-un început de iubire, e o diferență colosală, iar eu asta am făcut, m-am oferit dintr-o dragoste arzătoare pentru mister indieboy, dar care în final a rezultat un fiasco complet.
În orice caz, am făcut totul din iubire și mă rog, și dorința unei noi experiențe.
Acum însă mă voi ocupa singură de experiențele mele și acum chiar le pot duce la un nivel profi, deoarece oficial, am scăpat de virg. iar de bărbați mi s-a tăiat, nici să nu mai aud. Sper să fie toți sănătoși, căci personal nu am nimic cu nimeni și deci să facă ce-or vrea, unde-or vrea, cu cine-or vrea, dar de mine să stea departe, căci nu caut prostiile lor, dar de care nici ei nu au habar, nu au habar ce vor, dar știi în final le cam vor pe toate, eu în schimb am de recuperat anii pierduți, depresivi și lăsați în derivă, unde credeam că o să mor virg și nu o să apuc să o experimentez și pe asta, însă acum, măcar dacă mor mâine, să mor ca și când aș fi atins Nirvana, mă rog, cât de Nirvana pot fi noile astea experiențe.
Apoi chiar mă voi potoli și spovedi și pot muri și fericită și cu ceva inimă împăcată, căci m-am căit, în final.

| Daniilmati a răspuns:

Virgo e o zodie.