| Mariana216 a întrebat:

Hei. In acelasi grup de prieteni cu mine se afla un tip. Eu sunt, ca sa spun asa, mai noua in grup, si nu il cunosc cam deloc. Am vorbit de cateva ori, dar nu conversatii lungi. Fiind in preajma lui l-am remarcat, i mean, e dragutel. De vreo 3 saptamani am observat ca de fiecare data cand trece pe langa mine ma saluta el primul, lung si se uita ciudat la mine. Mkay, la faza cu salutatul primul probabil e doar politicos, dar restul?! De multe ori cand trece pe langa mine imi zambeste si chiar daca trece deja de corpul meu *sper ca intelegeti cum zic* intoarce capul si se uita la mine. Cand jucam volei vrea sa fie in echipa cu mine si ma lasa mereu sa dau in minge. De multe ori vine la mine sa ma loveasca, dar nu tare. Ieri, spre exemplu, mi-a dat un bobarnac dupa ureche. Acum cateva zile m-a gadilat si m-a lovit cu mingea. Repet, nu ca sa ma doara. Cand joaca fotbal se uita la mine in ochi de multe ori. Tot ieri, ma enerva un alt prieten, care tot imi dadea jos ochelarii de pe cap, iar eu strigam la el. Acel prieten m-a prins de incheietura si m-a strans, iar tipul de care va povestesc a venit sa ii spuna sa ma lase in pace. Totusi, l-am auzit recent vorbind cu un prieten despre o alta fata pe care a condus-o acasa. Fata e dragutica si nu prea. I mean, corp are, caracter nu prea. Deci chiar nu stiu ce sa cred si sper ca ma puteti ajuta. Dau funda, promise! Multumesc anticipat si va doresc vacanta placuta in continuare :3.

2 răspunsuri:
| Happyjump a răspuns:

Depinde ce vorbeau,poate băiatului cu care vorbea o place pe acea fata,dar tu stii mai bune ce au spus. Ar trebui sa ii arati ca il placi pana nu isi gaseste pe altcineva, dar nu-i spune direct s-ar putea sa strici treaba, încearcă sa comunici cu el dar lasa-l sa facă el primul pas. Daca zici ca acea fata arata bine dar are un caracter de doi bani, arata-i acelui tip ca ai o personalitate specială, sper ca te-am ajutat.

| RobertP20 a răspuns:

Pai din cate spui tu, acest baiat simte ceva pentru tine si cred ca mai mult decat prietenie, mai asteapta cateva zile si poate o sa vezi daca te place sau nu si depinde daca ai un corp mai bun poate te vrea pentru aldceva.