| Mariana216 a întrebat:

Hello there! In acelasi grup de prieteni cu mine se afla un tip. Eu sunt, ca sa spun asa, mai noua in grup, si nu il cunosc cam deloc. Am vorbit de cateva ori, dar nu conversatii lungi. Fiind in preajma lui l-am remarcat, i mean, e dragutel. De vreo 3 saptamani am observat ca de fiecare data cand trece pe langa mine ma saluta el primul, lung si se uita ciudat la mine. Mkay, la faza cu salutatul primul probabil e doar politicos, dar restul?! De multe ori cand trece pe langa mine imi zambeste si chiar daca trece deja de corpul meu *sper ca intelegeti cum zic* intoarce capul si se uita la mine. Cand jucam volei vrea sa fie in echipa cu mine si ma lasa mereu sa dau in minge. De multe ori vine la mine sa ma loveasca, dar nu tare. Ieri, spre exemplu, mi-a dat un bobarnac dupa ureche. Acum cateva zile m-a gadilat si m-a lovit cu mingea. Repet, nu ca sa ma doara. Cand joaca fotbal se uita la mine in ochi de multe ori. Tot ieri, ma enerva un alt prieten, care tot imi dadea jos ochelarii de pe cap, iar eu strigam la el. Acel prieten m-a prins de incheietura si m-a strans, iar tipul de care va povestesc a venit sa ii spuna sa ma lase in pace. Totusi, l-am auzit recent vorbind cu un prieten despre o alta fata pe care a condus-o acasa. Fata e dragutica si nu prea. I mean, corp are, caracter nu prea. Deci chiar nu stiu ce sa cred si sper ca ma puteti ajuta. Dau funda, promise! Multumesc anticipat si va doresc vacanta placuta in continuare :3.

2 răspunsuri:
| Rahzy a răspuns:

Pai,eu cred ca te place, dar nu te grabi sa tragi concluzii pripite.Mai intai zic, sa-l cunosti mai bine, petreceti mai mult timp impreuna si pana la urma iti vei da seama daca intr-adevar' te place, totul o sa vina de la sine... happy

| gabyta23072002 a răspuns:

Pwaii....sar putea doar sa ii fii draga, daca tot ai spus ca a condus-o pe una.
Asta mi s-a intamplat si mie..si ii eram doar draga, sau sra putea sa vb cu acel prieten despre o ruda... si na o lauda.
Dar ideea principala ar fi ca ii esti draga.
Dar oricum, uite cum am facut eu:
M-am dus la el si l-am intrebat..si mi-a spus direct ca ii sunt doar draga si, ca el ii place de una. iar de atunci eu ii dau sfaturi despre fete..ma roogg..adica suntem foarte buni prieteni. Dar e decizia ta. Ma rog
adica nici eu nu sunt sigura in unele parti te place si pare ca ar vrea sa fie cu tine, iar in alta parte pare ca ii esti doar draga. happywinking