| anonimangel a întrebat:

Hei lume... laughing deci... Imi place de un baiat... Si nu stiu ce sa inteleg... Ma place sau nu ma place...
La scoala. Ma uitam tot timpul la el... El observandu.ma... Stiu ca nu faceam bine... El inca nu stia ca.l plac sau ceva... Dar i.am zis intr.o zi mai in gluma mai in serios ca imi place de el (asta pe chat) si ma ignora... Am urmat mai multe sfaturi de la prietena mea si l.am ignorat... Si provabil a observar asta... Si... Ma sacaia de fiecare data cand treceam pe langa el zicandu.mi numele sau intrebandu.ma de ce nu mai vorbesc cu el... Daca treceam cu prietena mea si ziceam vreun cuvant ma repeta... Acum ca s-a terminat scoala si am intrat in vacanta... Nu l.am mai vazut... Deloc decat pe afurisitul de facebook =]]] mi.am facut curaj si i.am scris la inceputul lunii si spre surprinderea mea mi.a raspuns detasat... Si am vorbit ceva timp... Ei bine pana cand imi zice ceva de genul"" daca iti dau un desen il poti face? "" imi dadu.se un grafitti... Era trecut de 11 noaptea si i.am zis ca da pot dar maine... Si el zice ceva de genul "deci cand era sa incep sa te simpatizez ai stricat totul "
Am ramas in soc careva secunde si l.am intrebat... Vrei sa.l fac acum? Si raspunde sec da... Si normal ca i.am zis ca il fac... M.a apucase 12 si il trimisesem... Dimineata m.am trezit cu zambetul pe buze... Imi trimisese mesaj inapoi cu "wow ai reusit sa.l faci destul de bine"... Si mi-a zis ceva gen... Daca poti intr.o zi sa ne intalnim sa mi.l dai...
Nu stiu ce sa.i mai zic... Si de atunci nu am mai vorbit... Ce sa cred...
Ce sa.i zic... Am procedat corect? Sau nu. Ce ar trebui sa fac?
Ei bine probabil nimeni nu v.a citi referatul de mai sus... Dar dau FUNDA... Unui raspuns... O parere si un sfat.
Va pup

3 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Totuși, în acest context folosim „SAU".

Nu-i mai scrie, nu-i mai oferi atenție.
Băiatul e cu mofturi.

| MiruD a răspuns:

Am vaga impresie ca a profitat de tine puțin.
Eu zic sa îl lași în pace. Știe ca îl placi și te folosește. Nu e pentru tine, crede-mă!winking

| girlagent007 a răspuns:

Eu zic ca daca iti place e el sa mergeți sa va întâlniți..ai procedat după ok doar ca nu trebuia sa refuzi prima oară. happy succes in continuare