| Gabriella789 a întrebat:

Am o relatie cu un baiat. Suntem impreuna de 3 zile. Mie chiar imi place mult de el, il plac de vara trecuta. Deci, cum am ajuns sa fim impreuna : El mi.a facut cunostinta cu o prietena de.a lui. Noi doua am ajuns sa fim foarte bune prietene, ne spunem tot. Am facut un grup pe wapp, iar pe acel grup acea fata a adus vorba de mine si acel baiat si o posibila relatie. Eu n.am zis nimic, am preferat sa ignor subiectul pentru ca nu stiam ce sa zic. Dupa cateva zile m.am decis sa.i spun acelei fete ca.l plac pe acel baiat. Iar ea a intrat in vorba cu el, el spunandu.i tot, l.a intrebat daca ma place si a zis ca da, dar nu stie cum sa-mi zica. Dupa cateva minute a intrat si mi-a zis, i.am zis si eu si asa am ajuns sa fim impreuna. Cum am zis, avem doar 3 zile. Intrebarea mea este : Cum sa-i fac sa.i spun tatei? ( Am 15 ani, iubitul meu are aceiasi varsta ). Adica tata e genul ala, mai protector. Eu m.am gandit sa las sa treaca ceva timp, dupa care sa ii spun. Vreau sa ma asigur ca relatia o sa tina si dupa aceea sa ii spun. Nu vreau sa tin asta ascuns de el tot timpu, dar nici cum sa.i spun nu stiu. Eu locuiesc doar cu tata, mama a murit cand aveam 11 ani. Si inteleg faptul ca doar pe mine ma mai are si ca ii este greu. De aceea incerc sa nu il supar sau ceva. Adica, pana la urma, odata si odata tot as fi avut prieten, el stie bine ca intr.o zi s.ar fi intamplat asta. Ziua aceea a venit. Deci, cum credeti ca ar trebui sa.i spun? Sa.i spun acum, sau sa mai astept un timp? Dau Funda! :*

2 răspunsuri:
| SebylVane1890 a răspuns:

Eu zic ca ai gandit bine cu asteptatul.Adica 3 zile e foarte putin, nu ai de unde sti ce va fi peste 3 saptamani si avand in vedere ca tatal tau e genul mai protectiv nu ar fi ok sa ii spui ca acum ai o relatie si peste 10 zile v-ati despartit.Nu o sa iasa bine, te asigur. Abtine-te pana cand crezi ca merita.Dar nu fi fraiera sa iti minti tatal. Spune-i cand mergi undeva si cu cine mergi, tine-l la curent, dar nu spune ca sunteti intr-o relatie inca.

| xusernamex a răspuns:

Eu cred ca oricata incredere ai avea in prietenul tau tatal tau ar trebui sa stie, sa il cunoasca. Parintii isi dau seama daca persoanele cu care stau copiii lor sunt in regula sau nu. Cred ca daca i-ai spune acum, cat mai curand ar aprecia asta foarte mult si ar capata mai multa incredere in tine. Daca ii spui mai tarziu ar putea sa creada ca ai avut ceva de ascuns sau ca ceva nu este ok in legatura cu acel baiat din moment ce nu i-ai zis mai devreme.
Tu iti cunosti cel mai bine tatal, deci fa cum consideri mai bine de cuviinta.
Succes! happy