| AlexOne5 a întrebat:

Hei Sal-Tare. Se Apropie Ziua indragostitilor fetei care imi place de ea i-am pregatit o poezie super frumoasa compusa de mine
Ce credeti despre asta?
Cum sa procedez sa i-o dau?
Dar intr-un fel mai original
Multumesc.

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Frumos gest.
Eu nu i-as spune-o insa,ci i-as da-o scrisa.
Ia o foaie de hartie,preferabil galbuie, arde-o pe margini, sa semene cu un pergament si scrie poezia pe ea.
Ruleaz-o si leag-o cu o panglica rosie, o poti sigila si cu ceara.
In felul asta, ai un cadou teribil de original.
Insoteste pergamentul tau cu un trandafir si da-i cadoul fetei.happy

| Azµre a răspuns:

Să i-o recitezi pe dinafară!

| bogdan72 a răspuns:

Trimite-i-o pe sms foarte de dimineata sa o citeasca cand se trezeste. Asta in cazul in care nu e prea lunga...

Daca vrei, poti sa mi-o trimiti pe privat sa ti-o mai ajustez. Am oarecare experienta cu poezia.

| WhatDăFack a răspuns:

I-a un trandafir roşu, o hartie colorată, scrii-o acolo, şi pune bileţelul în trandafir. Baftă!big grin

| Hilde a răspuns:

Hello! Super idee cu poezia, ca si fata si eu mi-as dori un asa cadou frumos! Sfatul meu este sa ii cumperi un trandafir rosu, iar cand ii-l dai, apropiete spre urechea ei si recita-i poezia! Va fi super incantata! Felicitati pentru initiativa!

| Corasonsalvaje a răspuns:

E foarte frumos din partea ta...Dar fata respectiva este mai romantica mai rebela. poate daca nu-i mai sensibila, romantica nu-i va placea faptul ca ai compus o poezie ci s-ar fi asteptat la un cadpu..nu stiu altfel.Mie personal mi se pare ceva foarte frumos si din inima:X pai ai putea sa i-o trimiti prin posta sau sa te duci la ea la usa cu un trandafir rosu..sau cheam-o in parc cumpara un trandafir si recita-i tu poezia..va fi foarte emotionant pentru ea:X acum depinde si de varsta voastratonguesper ca te-am ajutat.Te pup

| aditzapissy a răspuns:

Bag-o in sutien