| Vannesa999 a întrebat:

Hei salut! Vati facut vreodata griji ca baiatul de care iti place nu te place.Mie mi sa intamplat.Imi place de un baiat de la scoala si nu stiu daca el ma place.Am incercat sa vorbesc cu el dar sa rusinat. Asta inseamna ceva nu?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mie de fata care mi-a placut, regeret ca nu am vb cu ea asa ca nu pierde timpul si vb cu el, si daca e timid macar spune-i sal, cf sti de astea si nu il sufoca asa incet cu rabdare posibil isi va da seama ca il placi, daca i spui te plac va spune ca faci misto de el

| neutrino a răspuns:

Da, asta inseamna mult, acum asteapta ca el sa mai creasca si sa prinda si putin curaj.

| andreimrm a răspuns:

Daca s-a rusinat cu siguranta inseamna ceva, baietii nu se rusineaza cand orice fata le acorda un pic de atentie, si ti-o zice unu care e rusinos din fire, comunicati, cate un pic, o sa castige incredere in el si o sa faca primul pas daca e cu adevarat interesat.

| NASAgov a răspuns:

Da, ai 2 posibilități:

1) Este și el atras de tine, dar este o fire mai timidă și nu relaționează prea mult.
2) Depinde și de caracterul tău și ce persoană ești. De aici dezvolți tu ce voiam să spun.

Socializează mai mult cu el, dacă este mai timid, relaționați pe facebook, messenger sau alte rețele de socializare. O zi faină!

| myryutza a răspuns:

Heii. Eu spun asa si baietii sunt timizi. Trebuie sa observi detalile marunte. Asteapta sa treaca timpul vorbiti ca amici dar nu finprea insistenta asa nu e bine pentru ca nu il cunosti si isi poate bate joc de tine daca vede ca esti indragostita de el. Daca el te place o sa faca primul pas dar momentan trebuie sa incerci sa ii castigi incredere si vei vedea ca el se va deschide in fata ta. Ai grija si multa bafta. Funda?