| PisssyMuah a întrebat:

Hei TPU happy Am 13 ani si sunt virgina. De cateva saptamani am inceput sa ma ating in zona genitala. Si de cateva zile am inceput sa ma masturbez cu degetele. Am o intrebare. Daca incep sa ma masturbez cu jucarii ce se intampla?
Ma uit in fiecare zi la filem porno si ma masturbez. Este in regula? Ma face sa ma simt minunat. Spuneti-mi si mie niste pareri pentru masturbare. In baie sau in pat fac cel mai mult.
Si e bine sa ma masturbez anal? happy Va rog sa nu comenati urat si sa aveti o parere urata, Am nevoie doar de pareri de masturbare si ce se intampla daca ma apuc de masturbare cu vibratorul sau cu creionul sau alte obiecte. Astept raspuns urgent. happy

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Daca vrei sa iti pastrezi virginitatea poti face masturbare doar exterioara,insa daca vei incepe sa folosesti diferite obiecte,te vei dezvirgina singura cu siguranta,acum depinde de ce iti doresti tu,cat priveste sexul anal parerea mea e ca ar fi mai bine sa nu incerci,consider ca e ceva impotriva naturii,eu vad lucrurile in felul urmator, poate ai fost si tu candva constipata si ai vazut cat de rau este, cam asa pareri am eu despre sexul anal, dar cum spuneam mai sus e decizia ta, succes

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masturbeaza si tu o carte de matematica.

| Hαppiηеss a răspuns:

Daca te masturbezi cu vibratorul iti pierzi virginitatea logic, daca in caz nu s-a intamplat deja daca spui ca ai folosit degetele, masturbarea este un lucru absolut normal atata timp cat nu devine ceva obsesiv eu zic sa o lasi mai usor ca in ritmul asta vei ajunge cat de curand la sex si nu ai decat 13 ani.

| Miky1 a răspuns:

Te poti masturba cu ce doresti, virginitatea oricum nu mai e apreciata.Simte-te bine, dar tot odata i-ti poti incepe si viata sexuala.Esti o persoana supe deschisa, mi-ar place sa am de-a face cu o tipa ca tine :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru Miky1):

Are 13 ani, geniule.

| Miky1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da si ce e cu asta? Fetele de 13 ani arata ca cele de 17-18 ani nascute inainte de 89'; ca si gandire, sunt mult mai deschise la nou datorita influentelor mass-media

| anonim_4396 a răspuns (pentru Miky1):

Dar,dar eu incerc sa opresc asta, nu sa incurajez.

| Miky1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta sigur nu poti opri, fiecare alege ce vrea sa fie.

| iiopiko123 a răspuns:

Nu o sa se intample nimic dar sa nu te dezvirginezi din greseala ci vibratorul, funda?