| Alex00990 a întrebat:

Am 16 ani si sunt baiat. De cateva luni a inceput sa imi placa de o fata si cam de o luna si ceva am dezvoltat sentimente tot mai intense, cred ca sunt indragostit. Ideea e ca nu ma place. Eu nu stiu cum sa reactionez, daca sa ma mai dau la ea, daca sa mai incerc sa fiu cu ea...
Cand sunt cu ea ma simt timid, abia vorbesc (de obicei sunt foarte vorbaret). Maine s-ar putea sa ies cu ea si cu inca cativa colegi (PS. Suntem in aceeasi clasa). Nu stiu cum sa flirtez cu ea, cum sa vorbesc, ce sa vorbesc...
Nu stiu, orice sfat e super bun!
Mersi!

3 răspunsuri:
| Crisloree a răspuns:

Daca nu te place nu..nu insista sub nici o forma, mai rău faci. O sa îți treacă. Oricum, fii tu însuți si de recomandat, nu te mai îndrăgosti aiurea, mai ales daca fata nici măcar nu te place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu știi cum să te comporți cu o fată, atunci du-te și fă o laba.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Te sfătuiesc să nu o mai cauți. Dragoste cu sila nu se poate. Îți vei găsi jumătatea. Toate la timpul lor.