| R0011 a întrebat:

Am inceput sa plac un baiat, dar nu stiu ce sa cred. Adica, vorbesc cu el de aproape o saptamana, iar mereu s.a bagat el in seama. El ma intreaba ce fac, mi.a cerut id, numarul de telefon si asa mai departe. Noi suntem in acelasi liceu, dar problema e ca pe mess vorbim foarte mult, iar cand ne intalnim pe la scoala, nu stam niciodata de vorba. doar salut si atat. Imi tot zice ca sunt draguta si asa, dar cateodata cand vorbeste mai sictirit sau asa, ma simt aiurea. Voi ce credeti? Cum sa-mi dau seama daca ma place? Care ar fi semnele?puppy dog eyes Multumesc si funda!

Răspuns Câştigător
| mariamarybu a răspuns:

Te place, dar nu observ că ar fi ceva mai mult de atât. Mulți cer semne, dar poate semnele acelea se află chiar în inimile lor, în viitorul apropiat și în speranță. Nu te baza pe cum filtrează cu tine acum, căci băieți de genul am mai întâlnit. Bazează-te întâi de toate pe ce simți tu. Pe moment te-ai " îndrăgostit" doar de cum te îndrăgește și te caută, dar persoana lui nu ți-a intrat la suflet așa că nu înflăcăra, căci dacă te apuci de pe-acum de asta s-ar putea ca în viitor să nu existe iubire. Asta dacă tu speri la un viitor...

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat