| Diana0101 a întrebat:

Hei TPU am mare nevoie de ajutor si sper sa ma poată ajuta cineva.
Eu si cu prietenul meu am fost ceva timp împreună, apoi am stat despărțiți vrei 2 luni. Când ne-am împăcat din nou parca era mai frumos doar ca se schimbase ceva. Intr-o zi mi-a spus ca nu mai putem fi împreună pentru ca s-a schimbat ceva si vrea sa afla ce. A rugat un prieten sa il consoleze iar acesta i-a spus ca daca vrem sa fim împreună sa o începem de la 0. Si am inceput de la 0, dar acum mi-e frica de ce se va putea intampla deoarece il iubesc foarte mult si nu vreau sa il pierd. Ne-am schimbat amândoi si am crescut. deci întrebarea mea este: Ce pot sa fac ca sa salvez relația si sa fie totul frumos?
Vreau un raspuns lung si care sa vina din inima va rog mult!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu trebuie sa va invete nimeni ce sa faceti ca relatia sa reziste, daca este dragoste sincera la amandoi, cu siguranta ca veti face ce trebuie si relatia va functiona vreme indelungata. Nu exista "reteta fericirii", doar sfaturi de bun simt care va ajuta sa fiti mai buni unul cu celalalt, sa va iubiti si sa va respectati, sa fiti loiali si sa va tratati iubitul/iubita asa cum ati vrea voi sa fiti tratati.
In viata este usor sa cedezi de dragul celuilalt, daruind primul, primesti inzecit, bunatatea si dragostea se rasplatesc cu aceesai moneda, daca este dragoste si la celalalt capat.