| TeiubescEnorm21 a întrebat:

Am o mare problema. M-am indragostit de un prieten bun. El pana acum avea prietena pe care o cunosc si eu, si chiar eu i-am cuplat, pentru ca vroiam sa fie fericit, dar as vrea sa ii spun ce simt pentru el.Il iubesc! Mi-e frica sa nu imi de-a raspunsul negativ sau sa se supere pe mine si sa nu mai vorbim deloc...Prietenele mele ma sfatuiesc sa ii spun, dar mi-e frica sa nu o ranesc pe amica mea. El s-a despartit de ea dar s-a cuplat cu alta, iar acum, chiar azi s-au despartit, si eu cred ca el vrea sa se impace cu cealalta...Nustiu ce sa fac: sa-i spun, sa nu-i spun. Va rog sa ma ajutati! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Allex7 a răspuns:

Buna, ai facut un lucru uimitor incercand sa-l faci fericit pe prietenul tau dar nu crezi ca ar trebui sa fii si tu fericita? fiecare iubim fiecare traim din iubire eu cred ca trebuie sa-ti exprimi sentimentele. Cand iubesti ti se intampla un lucru uimitor si sigur vrei sa-l vezi, sa-l imbratisezi, sa-l saruti, sa-i simti respiratia. Nu stiu cat am putut sa te ajut, eu iti doresc numai bine si sa fii iubita.

7 răspunsuri:
| Andramarina35 a răspuns:

E bine sa-i spui ce simpti...cate odata simpti nevoia asta... si daca te place poate nu a sa iti deie raspunsu negativ funda?

| Soonia a răspuns:

Ar fii bine sa il lasi o perioada dupa atatea despartiti. Dupa poti sa ii spui ce simti, dar daca ii vei spune acum nu cred ca iti va da un raspuns pozitiv big grin Funda?

| DyaElla a răspuns:

Eu zi sa ii pui o intrebare tip " Ce ai face daca una dintre cele mai bune prietene ale tale s`ar indragosti de tine?" Daca iti spune ca nu ar mai vb cu ea sau orice de rau, atunci nu dai niciun semn ca iti place. Daca iti da un raspuns bun, care sa te multumeasca, atunci il iei usor si ii spui tot ce simti, fara constrangeri. Stiu ca e usor sa zici si greu de facut, dar trebuie sa fii hotarata in privinta asta happy
Trebuie sa-ti cunosti limitele, sa stii ce vrei cu adevarat. Daca tu consideri ca el trebuie sa stie, atunci spune-i. Va fi totul bine, nu te ingrijora. Daca ai nevoie de cineva, iti dau id-ul meu shodow_of_moon. Vei ajunge la o concluzie, trebuie happy

| GicaGheorghe a răspuns:

Du-te si spune-i ca dupa cate vad schimba fetele ca pe sosete dar ai grija sa nu fii si u schimbata.

| TeiubescEnorm21 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri, nu pot da Funda inca...Toare raspunsurile sunt bune si nu ma pot decide. Scuze. Sunt prea incurcata acum. O sa dau Funda cand o sa vad ce iasa! Va multumesc din suflet!

| thambor a răspuns:

Eu iti sugerez sa ii spui.E mai bine sa afle de sentimentele tale si sa simti ca ai scapat decat sa traiesti cu ele in interiorul tau.Asa se formeaza prieteniile si in caz ca iti faci griji pentru amica ta, eu te asigur ca nu o sa se supere fiindca va intelege.Iti doresc mult succes si sa nu ai emotii.Toti vom trece prin asta mai devreme sau mai tarziu.

| AlleSiiAtat a răspuns:

incearca...sa ai incredere in tine spune-i ca il iubesti vezi ce zice, poate si el te place si lui ii este rusine sa iti spuna, si mie mi s-a intamplat odata, si i-am spus si pana la urma am fost impreuna.