| FamousGirl4 a întrebat:

Am o problema. Imi place de un baiat, este in clasa a 8-a. Mereu se uita la mine, ma saluta dar nu prea vorbesc cu el. Adica inainte vorbeam pe mess, ieseam afara, dar atunci nu-mi placea de el. Nu stiu daca el vrea sa fie cu mine, dar nu ma umilesc sa-l intreb, sunt orgolioasa, si nu vreau sa fiu loata in ras (sa-si bat joc de mine) sau altele. Problema e ca nu stiu ce simt. Imi place si de un baiat din clasa de la mine, si el mereu ma ia in brate ma pupa (pe obraz) dar are o prietena si e cu ea de 6 luni. M-a placut prin septembrie, si sunt sigura ca inca ii mai place de mine. Si sincer, a vorbit o prietena cu el si a zis ca sunt ca o sora pentru el nimic mai mult. Nu stiu ce vreau! Nu sunt curva, si nu mi s-a mai intamplat niciodata sa plac 2 baieti. As vrea sa fiu cu cel din clasa de la mine, dar daca sunt cu el ma simt oarecum vinovata, pentru ca il plac si pe cel dintr-a 8-a.
1) Cum sa fac sa fiu cu baiatul din clasa de la mine?
2) Vreau sa uit de alt baiat daca e sa fiu cu el, cum?sad
FUNDA!

3 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

1.Nu te baga, nici tie nu ti-ar place sa te usuiasca cineva,
2. pupa-l pe cel cu care te vezi -clasa a8-a-.

| Nedea_Marius_1994 a răspuns:

Fa-l sa se desparta de prietena lui si dupa vei fi tu prietena lui

| denydavid10 a răspuns:

Am fost si eu in situatia asta. Am renuntat la un baiat si l-am ales pe acela din clasa de la mine. La inceput am crezut ca ma place pentru ca ieseam mereu afara, dar mai tarziu a inceput sa imi puna diferite porecle si tot felul de chestii. Asta se intampla intr-a 5-a. Acum sunt intr-a opta si am aflat ca ma place si acum sunt impreuna cu el. Ne merge bine. Acum sa=ti raspundla intrebari= 1)Pai eu zic sa-l intrebi, nu pierzi nimic. E mai bine sa-ti pierzi orgoliul decat dragostea. 2)Pai eu l-am uitat repede, cred ca nu l-am placut niciodata cu adevarat asa cum il plac pe baiatul din clasa. Asta am descoperit cand l-am lasat balta. Sper ca te-am ajutat! Mult noroc!