| xxxyyyzzz123 a întrebat:

Am o problema... Mie imi place de un baiat mai mic ca mine cu un an (nu asta ar fi problema) si el ma place la randul lui. Ieri m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna si am spus ca o sa ma mai gandesc, iar acum incerc sa evit raspunsul pentru ca nici eu nu il prea stiu. Mama mea e foarte stricta si nu ma lasa sa am relatii deoarece spune ca sunt mica si trebuie sa invat pentru examen si alte chestii (sunt clasa a 8-a). Faza e ca nu sunt proasta si ma descurc pot sa spun bine cu scoala, nu i-am creat niciodata probleme si asta ar fi prima mea relatie.Acum chiar nu stiu ce sa fac si va cer voua parerea. Apropo, noi stam intr-un oras micut si totul se afla aici foarte repede. Cum sa procedez? Chiar nu vreau sa-i ranesc sentimentele pentru ca tin la el si m-as simti tare vinovata, dar nici peste cuvantul mamei sa nu trec... Va rog, voi ce ati face in locul meu?

6 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

As incepe o relatie...dar eu nu sunt clasa a 8-a.
sincer si eu am inceput cu fetele pe atunci si sincer nu prea e cine stie ce chestie sa ai prietena la varsta aia...adica mai mult de a discuta si a te plimba nu ai ce face.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ii spui adevarul gol golut, fara jena deoarece te asigur ca adevarul nu il va rani, mai degraba il va face sa inteleaga adevaratele sentimente nutrite fata de el.Iti inteleg frustrarea si orgoliul tau ranit de domnisoara si adolescenta in devenire dar parintii in general nu "observa" aceasta schimbare, pentru ei esti doar un copil care trebuie sa invete si nimic mai mult.Este o realitate peste care nu poti trece, trebuie sa le dai ascultare. Deocamdata.

| neutrino a răspuns:

Refuza-l civilizat, multumindu-i pentru frumoasele lui sentimente si intentii fata de tine si spune-i ca momentan nu te poti angaja intr-o relatie sentimentala, din motive strict personale.

| Emilian65 a răspuns:

Daca voi doi va iubiti cu adevarat, faceti in asa fel incat relatia voastra sa mearga fara sa fie observata si de altii.Cum? Stiti voi, nu cred ca trebuie sa va puna cineva cum, cand si unde.

| XxKidaaaxX a răspuns:

Daca iti place de el nu conteaza ca e mai mic cu un an. Cu privire la mama ta explica-i ca daca vei fii cu el pe primul loc vor fi scoala si familia si ca nu te va injosi aceasta relatie in privinta notelor si al examenelor. Dar daca nu vrei ai putea sa fii cu el dupa ce termini clasa a 8-a.

| George_Viorel_1992 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa vorbesti cu mama ta.