| AliceAne a întrebat:

revin cu aceeasi problema, am 19 ani, iubitul meu 25. vrem sa ne mutam impreuna, insa nu stiu cum sa procedez cu parintii mei, care sunt foarte posezivi cu mine... ma gandesc sa stam de vorba cu ei, dar mi-e frica de cum vor reactiona. avem unde sa stam, el are un salariu frumos iar eu ma voi angaja curand, deci nu ar fi o problema sa ne intretinem... dati-mi va rog sfaturi, cum sa procedez cu ai mei, nu vreau sa fug de acasa si sa nu vorbesc cu ei, nu ar merita sa ii ranesc

Răspuns Câştigător
| ionutalex13 a răspuns:

Cel mai bine e sa locuiti singuri. poti sa vorbesti cu ai tai.la inceput bineinteles ca nu vor fi de acord dar trebuie sa va lase sa va traiti viata.asa mi se pare corect.

1 răspuns:
| ManOfSpace a răspuns:

Trebuie sa te gandesti si la parinti tai dar poti sa le spui ca astazi dormi la el o saptamana iar dormi acasa pe urma 2 zlie o saptamana acasa si tot asa sa se obijnuiasca.Nu ii lua brusc