| Lolipopi378 a întrebat:

Hei, TPU. Am venit pe acest site deoarece am o problema care nu m-a lasat toata noaptea sa dorm.
Totul s-a intamplat ieri. Eram la pensiunea matusii mele impreuna cu verisorul meu mai mic si un baiat de 14 ani care face 15. Eu am 12 ani si sunt a 6 a.
Era ora 10. Parintii stateau la masa iar noi ne-am dus in trambulina.
Ora 10:30. Ni se facuse frig asa ca ne-am imbracat mai gros iar varul meu si-a luat o patura.
Ora 11:30. Baiatul asta mai mare pe care l-am cunoscut in ziua aceea i-a spus varului meu sa nu se mai miste atata si a incercat sa-i puna patura pe el ca sa se culce si niste muzica.
Ora 00:00. S-a dus in casa sa aduca niste casti, o patura si niste hanorace.

Am stat unul langa altul. Eu cu capul pe umarul lui, si, incet, am inceput sa ne tinem de mana.

Totul parea scos dintr-un film, stelele, muzica, atmosfera, noi.

Si atunci am realizat ca fac o greseala. Am doar 12 ani si nu vreau sa imi placa sau sa fiu impreuna cu cineva mai mare. Pentru ca relatia noastra va fi ilegala in 3 ani si, plus, nu avem cum sa ne intalnim si nici de ce. Dar cumva am inceput sa simt o atractie dar asta este din cauza faptului cum vorbea, cum descria stelele, imi spunea din ce sunt facute si imi spunea tot felul de chestii care ma socau. Un baiat extraordinar de destept si calm...

Stiu ca ceea ce fac e gresit si nu vreau sa evolueze. Vreau sa fie ca o aventura de vara si cand mai crestem poate, poate sa fie ceva.
Nu stiu cum sa fac asta, nu vreau sa-mi ceara numarul de telefon. Eu trebuie sa ma concentrez pe scoala, sa iau bursa ca sa intru la un liceu bun, nu sa stau dupa baieti mai mari.
Ajutati-ma, va rog. Chiar nu sunt genul ala de fata, sunt si asexuala si nu vreau absolut nimic sa se intample cu mine mai avansat decat un kiss si un tinut de mana.
sad

6 răspunsuri:
| Hollyg a răspuns:

Vorbesti cu el, ii spui ca nu vrei absolut nimic decât o prietenie si te oprești. Nu iti uita scopul, lasă băieții ca vei avea suficient simp. Cat despre emoțiile simțite, la fel, vei avea suficient timp sa experimentezi happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai trecut deja de o barieră și vrei să te întorci înapoi.
Dacă nu vrei, nu se va întâmpla.
Pentru asta trebuie să păstrezi distanța corporală.

| CHESEBOY a răspuns:

Asteapta, vezi ce face, daca "se aproprie de tine" spuneica nu vrei sa fi cu el... nu incepe direct sa vorbesti deoarece poate nu i place de tine si te incurci mai tare

| corbulalbrosu a răspuns:

Nimic nu va poate impiedica ca pe viitor sa ramaneti foarte buni amici, prieteni reali si adevarati, insa doar in sensul strict al cuvantului... prietenie. Multa sanatate!

| RoCkKiD a răspuns:

Ai 12 el are 14, si cand face 18 relatia nu e ilegala la diferenta asta de varsta chiar daca el e major si tu ai 16 ani.

Cat despre partea cu asexualitatea, e clar ca nu esti, ai reactionat la interactiunea cu el.

Cum vrei sa continui e treaba ta, am vrut doar sa clarific treburile de mai sus. happy

| CreepyCrow a răspuns:

Tot ce vreau sa spun e BRAVO ca stii ce vrei, te cunosti si ca gandesti asa la aceasta varsta. Ma bucura sa vad asta. Sa nu ii lasi niciodata pe altii sa puna presiune pe tine sa faci ceva ce nu iti doresti cu adevarat si sa ramai sincera fata de tine. O sa fii un om bun