| Azazaa a întrebat:

povestea mea este una mai lunga, daca vreti sa imi dati o mana de ajut-o cititi daca nu. nu va oblig!

Pai cum sa incep? Am fost cu un tip timp de 7 luni dar nu in continuu, cu mici pauze! Pana intr-o zi cand s-a intamplat ca aman2 sa cadem de acord sa punem. relatiei el o placea pe o colega de a sa in fine. timp de o saptamana in perioada aia " scoala altfel" am tot filtrat cu un coleg de al meu apoi am stat cu el 3 saptamani :-s dupa 3 saptamani intr-o zi sa nimerit sa aflu ca sa sarutat cu una dintre colegele mele si ne-am desp apoi urmatoarea zi toata ziua a stat numai cu ea!:-s

In fine... dupa toate astea nu stiu cum am ajuns pe fb si am vazut ca fostul pune pe perete niste chestii gen " nu ma mai iubeste nimeni mai bine mor..." si pnm m-am bagat in seama cu el si am incercat sa-l fac sa se simta putin mai bine mi-a dat din nou add pe mess si a vorbit dupa cateva zile ne-am impacat :-s acum sunt impr cu el din nou sigh

Asaa... de sambata dimineata pana sambata seara am fost in excursie impreuna cu clasa mea dintre care si fostul care m-a inselat dar si actualul :-s bine, acolo fostul tot se dadea pe langa mine pnm seara a vnt la noi in camere ma gadila ma arunca in pat imi spunea ca ii pare rau ca ma iubeste se tinea peste tot dupa mine ma tot pupa pe gat ..actualul a aflat si s-a suparat cand am vazut ca sa aflat m-am razbunat pe fostul ( Catalin ) spunandu-i fel si fel de chestii si reprosandui..in club la fel imi spunea ca ma iubeste ..in fine dupa ce a venit din club si l-am impacat pe iubitul meu totul a fost ok

Pana a 2 a zi cand am plecat spre casa si am aflat ca a murit tata lui catalincrying cand am auzit am inceput sa plang toti din autocar stiau in afara de el cand a ajuns acasa si a aflat se simtea rau, a 2 a zi am fost impreuna cu clasa la el si m-a luat in brate si a inceput sa planga toata ziua a stat numai pe umarul meu suparat cand apoi cand am venit din nou seara la el sa vad cum se simte la fel am stat cu el pe banca si plangea si dintr-o data mi-a spus " imi pare rau ca te-am facut sa te certi cu iubitul tau " sigh am izbucnit in plans si i-am spus ca nu face nimic si sa inceteze apoi peste 30 de min a venti unul dintre prietenii iubitului meu iar eu eram in bratele lui catalin el a spus uite a venit X mai bine ma dau la o parte sa nu te certi cu madalin iar eu i-am spus sa stea linistit pentru ca nu-mi pasa am mai stat vreo 2 ore apoi ia pus pe niste prieteni sa ma duca acasa si sa aiba grija de mine.

A doua zi cand am venit la imormantare era terminat am stat langa el apoi cand la dus la cimitir pe taicasu si la imormantat a inceput sa planga si l-a luat varul sau in brate eu eram in spatele varului sau si il mangaiam pe mana si pe fata si ii spuneam ca totul va fi bine el ma strangea de mana si se uita la mine si plangea apoi cand am plecat de acolo m-a luat de mana si am plecat :-s cand am venit acasa nu i-am mai spus ca plec iar azi mi-a spus o prietena ca a intrebat de mine si a zis ca o sa ma sune ca nu stie nimic de mine. Adineauri am vorbit cu el la tlfn si l-am intrebat daca totul e in regula si mi-a spus ca da ca vorbim maine la scoala sau pe mes pentru ca i-a dat drumul la net parea nu stiu altfell vocea lui era schimbata

Toti prieteni lui spun ca el are nevoie de mine..nu stiu ce sa fac nu stiu daca vi s-a intamplat vreo data dar simt ca ii iubesc pe aman2 cred ca am innebunit straight face sigh spuneti-mi va rog ce sa fac vreau sa-l ajut azi am stat toata ziua cu grija lui nu stiam daca este in regula. nu vreau sa-l ranesc nici pe pr meu el mereu imis pune ca nu vrea sa ma piarta ca simte ca ma racit si pnm sad ajutati-ma va rog din suflet am nevoie de sfaturile voastre

Fundita!

Răspuns Câştigător
| F1rstBlooD a răspuns:

Uite ce trebuie sa faci:
Vb cu iubitul tau actual si spune-i ca prietenul tau are nev de tine si daca el intredevarat te iubeste va intelege sit te va lasa, acum nici tu sa nu te dai rau la el (saruturi) chesti de genul
si acum daca el chiar are nev de tine
nu poti sal lasi la greu
P.S. si mama iubitei mele i-a murit si stiu cum e
Condoleante familiei repostului sad

4 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Eu cred ca ei se joaca cu tine, deoarece amandoi te-au inselat. Vorbeste cu fiecare in parte sa vezi...Si din cate am inteles Catalin e cel cu care ai stat 7luni, daca da eu zic ca el merita aceasta sansa!

| EmySweety a răspuns:

Pentru inceput sper ca am inteles bine, Madalin fiind fostul iar Catalin cel care a avut necazul acela cu tatal sau.
E. o situatie delicata si te cred ca esti bulversata dar atat pentru binele tau cat si pentru cel al celor doi, ai face bine sa iti pui ideile in ordine si sa iei o decizie inteleapta.
Ai grija sa nu confunzi senimentele de mila si compasiune cu iubirea. Din cate ai povestit, acest Catalin este un baiat bun, care tine la tine si care are nevoie de tine, insa asta nu inseamna ca are nevoie de tine doar ca iubita.
In situatia in care el se afla, oricine care ii este alaturi ii face numai bine, dar gandeste-te ca deja a trecut printr-o suferinta care il va marca, nu face greseala de a te impaca cu el, ca peste 2 saptamani sa te impaci cu celalalt. Ii vei face mai mult rau decat bine si daca intr-adevar tii la amandoi, nu te juca cu sentimentele!
Multa bafta iti doresc si daca mai ai vr-o problema nu ezita sa imi dai un mesah privat.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

N-am prea inteles mare lucru din povestea ta. N-ai scris-o concret, cursiv, muuulte greseli de ortografie (recunosti, nu?), prescurtari, in fine.
Dar iti zic ceva: daca Catalin e cel care te-a inselat si s-a cuplat in diferite rânduri cu "n" fete, iar acum s-a intors la tine, sub diferite pretexte, atunci e un tip caria ii place aventura, îi place sa faca pe victima la nevoie (chestia cu anuntul "nimeni nu ma iubeste, deci aleg sa mor"), pe ranitul, dar de fapt el se intoarce mereu la tine pentru ca ii lasi o "portita" deschisă, nu esti categorica sa pui punctul pe „i" si sa-i spui "daca ma mai parasesti inca o data, sa nu te mai intorci.In viata mea nu va mai fi loc de tine!" Și-i spui serios, cat poti de serios, nu razand, nu zambind, nu fâțâindu-te! Si inca ceva: eu nu-ti prevad un viitor lung cu Catalin. E fals. E gelos. Il pierzi si pe actualul din cauza lui, si nu ramai cu nici unul. Daca vede ca nu mai ai admiratori, bate si el in retragere, cum va aparea altul, pe viitor, cum se va vârî si el. Din nou. Nu suporta sa piarda!

| Dinu_Alex_1991 a răspuns:

Mai fata ca sa vb mai multe ia id meu alex_rapid85 si vb ce vrea sufletul tau