| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac daca-mi place un coleg? Ideea e ca s-ar putea ca el sa aiba relatie, pentru ca dupa ce am flirtat o perioada intr-un fel a dat de înțeles asta. Nu mi s-a mai întâmplat ca un baiat sa nu-mi cedeze usor si chestia asta ma atrage. Voi ce spuneti?

8 răspunsuri:
| Andreea249 a răspuns:

Simplu. Dacă are relatie, lasă-l. Nici tie nu ti-ar plăcea să vină una și sa se bage in relația ta. Iar daca nu esti sigura ca are relatie, fa cumva și află, iar dacă nu are, încearcă să te apropii de el, sa i spui ca il placi, etc
Dar in niciun caz nu te baga peste o alta relatie. E nașpa. Karma nu iartă!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca merita efortul, mai ales ca nu-i interesat de vreo relatie cu tine, indiferent cat de mult ai insista tu.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Sa ti pui pofta in cui...
Nu încurcă relația de colegialitate cu flirtul.

| Ely1234567 a răspuns:

Dacă are relație nu ai ce sa faci lasă-l în pace. Găsește pe cineva care sa nu aibă relație...

Răspuns utilizator avertizat
| siriusblack98 a răspuns:

In decursul anilor un lucru am invatat in ce priveste relatiile:
NICIODATA sa nu te cuplezi cu o persoana care iti este coleg/colega.De clasa sau la servici n-are importanta, dar nu este bine. Ajungi sa regreti intr-un fel sau altul indiferent daca va despartiti sau nu.Cine a trecut prin asta stie ce zic.Te simti inconfortabil atata timp cat acea persoana va sta acolo. Daca nu merge relatia cu atat mai rau.

| Adry05 a răspuns:

Dacă tu continui să flirtezi cu el după chestile astea o să te creadă disperată și clar n-o să fie atras de tine, fii indiferentă și tu

| Andreeush a răspuns:

Dacă are o relație ar trebui să îl lași în pace.