| anonim_4396 a întrebat:

As avea si eu o intrebare: cum imi dau seama daca un baiat ma place? Adica a cam inceput sa-mi placa de un coleg si, desi vorbesc cu el la scoala, n-am curaj sa-i spun ce simt, sunt prea timida crying Pana acum nu stiu ce sa cred, daca si el ma place. Mi-a maidat posibile semne care ar putea "spune" ca ma place dar nu stiu ce sa cred. Dar deocamdata spuneti-mi cateva semne care mi-ar putea da de inteles ca si el ma place si o sa zic intr-un raspuns daca apar semnele astea in cazul meu big grin

Răspuns Câştigător
| Sorinel95674 a răspuns:

Dragostea este una dintre cele mai imprevizibile taine ale vietii: si totusi... iata cateva semne pentru a-ti "citi" potentialul partener:
- roseste: se balbaie cand vorbeste cu tine
- din contra, se poarta superficial, incearca sa-si arate suprematia
- il surprinzi uitandu-se la tine
- cauta tot timpul prezenta ta
- se simte confortabil langa tine: da semne usoare
Acestea ar fi cateva indicii, ce-i drept putine, pentru ca la un baiat iubirea se manifesta diferit, este mai rece, dorind sa-si arate "inima de fier" care-i inveleste sufletul sensibil. Totusi, te sfatuiesc sa porti o discutie cu el: deschide-te lui si marturiseste-i dragostea ta. Daca este un baiat bun, va intelege...

Succes!