| petronela_7905 a întrebat:

ma numesc Petronela, am 17 ani, si imi place de un baiat care e mult m-ai invarsta decat mine, are 23 de ani, am vb o perioada de timp cu el pe mess insa nu ne-am intalnit niciodata, trebui sa ne intalnim dar pe parcursul convorbirilor mi-a dat de inteles ca nu ar vrea sa m-ai inceapa acum o relatie deoarece a suferit prea mult din cauza fostei prietene, si nu poate sa m-ai aiba incredere in nici o fata, ajutati-ma, cum as putea sa ii castig increderea, sa il fac sa aiba incredere in mine?

Răspuns Câştigător
| mutzy211 a răspuns:

Pffff e greu, trebuie sa treca o perioada pana "se reface". Nu trebuie sa-i castigi increderea, trebuie sa-i redai increderea in el, pentru ca "problema" e la el nu la tine. Trebuie doar sa-i fii cel putin cea mai buna prietena, desi stiu ca tu vrei mai mult, dar momentan trebuie sa-l sprijini in orice si cand crezi ca este momentul, sa vorbesti cu el putin mai serios despre voi...succes

3 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Increderea se castiga in timp, nu forta lucrurile! Daca el va simti nevoia sa se destainuie, daca el va vedea in tine o persoana de incredere fara interese ascunse s-ar putea sa ii devii cu timpul o prietena. Daca il iubesti ai rabdare cu el si intelege-l!

| Leon a răspuns:

Sa-i dovedesti ca esti o prietena adevarata si sa ai rabdare. Nu e mare diferenta dintre voi, e acceptabila.

| X_9155 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa inveti limba romana! "sa m-ai inceapa", "m-ai in varsta", "sa m-ai aiba incredere". In toate cazurile se scrie legat. Vrei o relatie dupa ce ai vorbit cu un baiat pe messenger? happy detalii.