| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, eu tot cred ca daca ai facut sex cu prezervativ inca esti virgin(a)....pai la fata e cum ar face cu un vibrator ca e plasticul ala peste sau baiatul ar avea chiloti din aceea cu jucarie e same thing, cred ca dezvirginarea adevarata se face doar cand nu este prezervativul si contactul se face "metal pe metal" nu cu plastic si altele...Ce parere aveti?

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Sunt de părere că eşti amuzant.hee hee

| mihai69 a răspuns:

Dezvirginarea se produce în momentul unui contact sexual. Nu contează că e o foiță de cauciuc între organe, contactul nu presupune neapărat atingerea pielii, ci a celor doi parteneri uniți prin actul sexual.
Nu confunda masturbarea (chestia cu vibratorul) cu actul sexual cu un partener!

| Alcyon a răspuns:

Daca ai contact sexual, adio virginitate. Cum sa spui ca daca o faci cu prezervativ, inseamna ca mai esti virgina?! laughing Asta inseamna ca toate curvele de pe centura sunt virgine, fiindca o fac cu prezervativ big grin

| pietrean a răspuns:

Baietel,esti in clasa a X-a, deci ai probabil, in jur de 16 ani! Chiar nu stii ce inseamna "a fi virgina"? Si cum se produce dezvirginarea? As putea crede ca esti un ciopil super cuminte,dar, dupa ce am citit ca te-ai apucat si de fumat, nu mai cred asa ceva, doar ca ai unele lacune si nu vrei sa pui mana pe o carte(sau sa cauti chiar si pe Google).La varsta ta, totusi nu ar trebui sa fii atat de neinformat(ca sa ma exprim politicos).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si daca tu crezi ca apa nu e uda asta transforma parerea ta in adevar absolut?

O lume intreaga, de la gospodari pana la medici, admit ca dezvirginarea e reprezentata de niste lucruri clare si apoi apari tu, un copil plictisit, si crezi ca le vei da tuturor universul peste cap?

Despre chestii clare nu e nevoie sa ceri pareri. E ca si cum a-i cere parerea despre ce gust are o banana, ce culoare au norii sau daca oamenii au nevoie de oxigen. Parerea ta si a celor ca tine nu conteaza in privinta lucrurilor evidente. Cu parerea se da atunci cand exista indoieli nu in cazul lucrurilor general acceptate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deja cand te-ai masturbat prima data cu destul nu mai esti fecioara.dar in principiu himenul este sigiliul cinstei tale, cum te-ai spart cum a zburat puiul cu ata, si in loc de o inocenta pura si deosebita, ai devenit o banala fimeie ca tate selelante.

| clickclicksnap a răspuns:

In ceea ce priveste prezervatiul, la baiat exista sansa de a nu se dezirgina dar la fata dezirginarea se face, daca nu altele sunt motivele. In ceea xe priveste vibratorul, mai gandeste.te putin inainte. Nu prea conteaza ca e plastic, piele, inox sau lemn... mai documenteaza.te putin. Numai bine

| Deanimus a răspuns:

Crezi prost.