| king992 a întrebat:

Hei tpu...imi explica cineva ce inseamna homoxexual-heterosexual si homofob...

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Homosexual este o persoana care manifesta atractie pentru acelasi sex exemplu un baiat care place alt baiat, heterosexual este o persoana atrasa de sexul opus exemplu un baiat care place o fata, homofob inseamna sa ai fobie fata de homosexuali adica sa manifesti adeversiune, dezaprobare, teama sau ura fata de persoane care au aceasta orientare