| Alex_Alexa_1999 a întrebat:

Hei TPU... Ma confrunt cu o problema prin care cred ca au trecut toate fetele.Pai...am 14 ani iar băiatul de care sunt îndrăgostită ar fi cu mine cu condiția sa fie o relație serioasă...Adică ar vrea sa facem sex...el are 16 jumate... Eu nu sunt de acord cu asta adk FRT sunt minora plus ca nu sunt foarte sigura ca o sa rămână cu mn... dacă se culca cu mn si dupa pleacă si ma lasa? I-l cunosc de 2 ani si ceva... Puțin ajutor?

8 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Cred ca vrea sa te duca de nas. toti baga vrajeala "daca ma iubesti/tii la mine/relatia noastra/etc o sa accepti". Daca chiar te iubeste, te asteapta. Daca nu, nu e el cel potrivit.
O sa te lase balta daca accepti

| RAY a răspuns:

Relatie serioasa la 16 ani

| mihai69 a răspuns:

Păi sigur că vrea sex. Toți vor; ce, crezi că te țin pe lângă ei pentru că ești deșteaptă?!?
Dar dacă poți, mai așteaptă până să-i lași la „prăjitură" - până atunci profită de ei cât poți! După... vor profita doar ei!

| Doub a răspuns:

"am 14 ani iar băiatul de care sunt îndrăgostită ar fi cu mine cu condiția sa fie o relație serioasă"-rolling on the floor)

| ywar a răspuns:

Scrie corect "il" si pe urma fa-ti griji pentru ceea ce se va putea intampla dupa ce el te va penetra ca pe o bucata de carne. Sunteti la fel de seci amandoi.

| AlexDFY a răspuns:

Daca il placi si din astea de ce sa nu faceti sex? indifent ce varsta vei avea, mereu iti o sa iti fie frica ca te va parasii dupa ce te ***, adevarat ca esti cam mica, mai asteapta pana la 15 macar

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Din ce ai spus tu, rezulta ca inca nu sunteti impreuna, si el deja se gandeste la sex. Mergi pe instinct, si nu renunta la demnitatea ta pentru un astfel de baiat. Nu esti pregatita, iar el nu are niciun drept sa puna presiune. E cazul sa deschizi ochii, sa vezi ca un asemenea baiat nu merita dragostea ta. Mai bine sa fii indragostita in tacere, asteptand ca timpul sa te vindece, decat sa te oferi rup si suflet unuia care nu merita.

| Mishelle173 a răspuns:

Nu cred ca e timpul potrivit si tipul potrivit pentru tine, o sa-ti para rau, deoarece o sa te paraseasca oricum. Mai asteapta deoarece daca te iubeste va fi cu tine fara a cere ceva in schimb.