| deadman a întrebat:

Plac o fata, si din cate am observat si ea ma place, dar nu sunt sigur, adica se uita dupa mine, sau in autobuz se uita la mine, uneori cand ma vede zambeste, iar cand este cu prietena ei, rade, mi-a dat si numarul de telefon, si din cate am observat cand i l-am cerut a fost incantata sa mi-l dea. Ieri am plecat de la scoala singur..am plecat de la o ora, si intamplator la ora aia iesea ea si am vorbit putin cu ea in curtea scolii, dupa care am luat-o in fata spre statie singur. In autobuz nu am mai vorbit cu ea pentru ca asteptam un telefon, si cand m-am uitat spre ea, se uita la mine. Cand am coborat i-am dat un mesaj si mi-am cerut scuze ca nu am vorbit cu ea, ceea ce am mai facut si acum 2 zile cand nu am vorbit cu ea din alte motive. In mesajul pe care mi l-a trimis ea dupa scria ceva de genul "doamne, nu ma supar, stai linistit". Am impresia ca mi-am cerut scuze cam mult si mi-e frica ca din acesta cauza, poate nu mai este atrasa de mine. Ceva de genul "nu-mi place asta ca isi cere prea mult scuze si e enervant". Credeti ca am gresit? Oare ma mai place? Din semnele pe care le-am spus mai sus, voi credeti ca ma place?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Te place, dar nu o mai ignora. Invit-o si tu la un film, ceva si vei vedea ca vine.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Ce mai astepti?

| MiruD a răspuns:

Da. Eu cred ca te place. Ti-a dat numarul ei de telefon, iti zambeste, e timida in preajma ta, iti vorbeste frumos. Ce alte semne mai vrei? E clar ca asteapta sa faci tu primul pas, si ca ii place de tine, normal!winking

| WitchMya a răspuns:

Datorita semnelor e clar, te place, dar partea cu cerutul scuzelor depinde de ea. Din punctul meu de vedere este mai bine sa iti ceri scuze decat sa nu o faci, dar cred ca daca ar enerva-o ti-ar spune sau ti-ar arata. happy