| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.happystiu ca nu este domeniul portivit dar este cel mai accesat si am o mare dilema. as vrea sa-mi fac un tatuaj temporar dar am citit pe un site foarte multe chestii negative si dezaprobau tatuajele temporare. as vrea sa stiu va rog, care ar fi pretul unui tatuaj temporar (nu cu acul) si cei cre stiu daca ar putea sa-mi spuna adevaratele riscuri si mai ales cei care au tatuaj temporar. pls: avantaje si dezavantaje. mersi mult. dau funda.

Răspuns Câştigător
| pinkdark a răspuns:

Buna zuzu.pai eu in fiecare a imi fac tatuaj temporal.de 3 ani in continuu. nnu e absolut nici un risc, pentru ca til face cu un stilou ceva de genu cu tus, mai bine spus un pix cu tush.nu te doare de loc. tatuaju tine maxim o luna. sper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
| thereforyou a răspuns:

Fi serios mai omule, faci atata caz pentru o mazgaleala de 2-3 luni: avantaje, dezavantaje. doamne.

| Crisu_7532 a răspuns:

Tatuajul temporar n-are nici un dezvantaj (decat poate faptul ca ar incepe sa se curete daca il freci atunci cand te speli). In rest, nu-i nici o problema, pur si simplu iti deseneaza tatuajul pe piele. Nu-i nimic de dezaprobat la un tatuaj temporar si e una din cele mai simple metode de a avea un tatuaj. Plus ca daca te plictisesti de modelul actual, dupa ce se sterge poti sa-ti faci alt model.
Eu am un tatuaj semi-permanent (facut cu acul, dureaza intre 3-5 ani dupa care incepe sa dispara), o orhidee cu frunze pe abdomen, spre sold si sunt foarte multumita de el.

uite, documenteaza-te aici: http://www.tatuaje-temporare-henna.fad.ro/